Apartamenty senioralne pod Warszawą mają już pierwszych mieszkańców
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   21 października 2016 11:54

Na osiedle apartamentów senioralnych w podwarszawskiej gminie Wiązowna wprowadzili się pierwsi mieszkańcy, a niebawem dołączą do nich kolejne osoby - informuje spółka Senior Apartments, która wybudowała w podwarszawskim Majdanie 18 domów jednorodzinnych dedykowanych seniorom.

- Do każdego z naszych mieszkańców podchodzimy indywidualnie, starając się sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom - podkreśla Rafał Kunicki, prezes Senior Apartments.

Wśród tych, którzy jako pierwsi wybrali lokale oferowane przez spółkę, są zarówno osoby potrzebujące w pewnym stopniu wsparcia i opieki, jak i mieszkańcy w pełni samodzielni, którzy - jak pisze firma -  nie mogły dotychczas znaleźć odpowiadającej im formy zamieszkania.

Czytaj też: Są pierwsze zdjęcia apartamentów dla seniorów w formule "assisted living"

- Różnorodność motywacji, która spowodowała wybór apartamentów senioralnych, ewidentnie wskazuje na to, że wprowadzając naszą ofertę na rynek, spełniliśmy realne potrzeby. Podczas rozmów z naszymi klientami spotykaliśmy się zarówno z rozczarowaniem formami opieki oferowanymi przez placówki typu dom opieki czy ZOL, jak także z całkowitym odrzuceniem tego typu oferty - twierdzi Rafał Kunicki.

Senior Apartments swoją ofertę domów kieruje do klientów "wymagających stałej lub okresowej pomocy osób trzecich, które dalej chcą cieszyć się swobodą i niezależnością". Jak przekonuje inwestor, apartamenty senioralne to także rozwiązanie dla osób z chorobami przewlekłymi, wymagającymi kontrolowania lub/i monitorowania stanu zdrowia, u których mogą pojawiać się kłopoty z pamięcią, mają ograniczoną sprawność poruszania się, trudności z zakupami i przygotowywaniem posiłków, ubieraniem, myciem, czy przyjmowaniem leków .

Osiedle wyposażono w szereg technologii i udogodnień, które pomagają seniorom w codziennym życiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR