BetaMed chce otwierać kolejne filie; planuje też ekspansję zagraniczną

RYNEK OPIEKI

Autor: Newseria/Rynek Seniora   21 września 2015 12:42


BetaMed chce otwierać kolejne filie; planuje też ekspansję zagraniczną Na zdj. Beata Drzazga, prezes BetaMed SA Fot. Piotr Waniorek PTWP

Śląska spółka BetaMed specjalizująca się w opiece domowej nad pacjentami zamierza proponować seniorom, by w placówkach ich firmy łączyli rekreację z leczeniem. Klientów chce szukać także za granicą.

Zmiany demograficzne są nie tylko polskim problemem. Ludzie żyją coraz dłużej i coraz dłużej zachowują aktywność w całym zachodnim świecie. BetaMed rozważa więc ekspansję międzynarodową.

- Zapraszają nas, żebyśmy zrobili filie w Stanach - powiedziała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Beata Drzazga, prezes zarządu BetaMedu. - Może na razie będą to tylko punkty informacyjne, gdzie będziemy informować Polonię o tym, że można pozostawić tutaj mamę, tatę i że są ośrodki godne polecenia. Może to będą ośrodki jeszcze w innych krajach.

BetaMed świadczy usługi pielęgniarskie w ponad 70 oddziałach w całej Polsce. Głównie realizuje kontrakty z NZF na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze. Firma zatrudnia blisko 2 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy. Ma też w Chorzowie klinikę Medical Active Care, w której oferuje zarówno całodobową opiekę, jak i pobyty dzienne.

- BetaMed prospołecznie spotyka się z osobami z zewnątrz, z seniorami, organizujemy tzw. centrum SPA, mody i urody dla seniorów, pobyty dzienne. Pobyty dzienne są płatne, ale te spotkania na razie robimy bezpłatnie - mówi Beata Drzazga. - Robimy w ten sposób, że osoby, które mieszkają na zewnątrz kliniki Medical Active Care łączą się z osobami, które mieszkają u nas, to aktywizuje osoby starsze, które są u nas w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym do tego, żeby się ładnie ubrać, nie leżeć w łóżku i razem z innymi brać udział w zajęciach.

Taka aktywizacja ludzi starszych to nie tylko sposobu na ciekawe spędzanie wolnego czasu, lecz także oszczędność, bo zamiast kosztownych procedurach medycznych organizuje się zajęcia, dzięki którym ludzie są dłużej zdrowi i sprawni.

Spółka ma nadzieję, że pozytywne aspekty aktywizacji ludzi starszych docenią również politycy. Liczy na to, że resorty zdrowia oraz resort pracy zaczną ze sobą współpracować nad odpowiednimi programami, bo oznaczałoby to w sumie mniejsze wydatki. Sami emeryci najczęściej nie są w stanie sfinansować podobnych zajęć, łączących rozrywkę, profilaktykę i opiekę medyczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.