Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnychRynek Seniora - 04 października 2016 15:12


Firma MEDI-system organizuje bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych, które odbędą się 8 października w ośrodku Mazowia (Warszawa) oraz 15 października w ośrodku Marianna (Wiązowna pod Warszawą).

Spotkania są prowadzone przez pielęgniarki i fizjoterapeutów pracujących dla firmy, którzy specjalizują się w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów.

Kto może uczestniczyć w warsztatach? Wszystkie osób zapewniające opiekę domową niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku. Zaproszenie jest jednak kierowane w szczególności do „początkujących” opiekunów, którzy - dzięki praktycznym wskazówkom - mogą już od pierwszych dni sprawowania opieki stosować techniki i sposoby, które im to ułatwią.

Program warsztatów:
Moduł opiekuńczo-pielęgniarski

•        Skutki długotrwałego unieruchomienia
•        Żywienie i karmienie osoby w podeszłym wieku/przewlekle chorej
•        Higiena (kąpiel całego ciała i zmiana pieluchomajtek w łóżku, toaleta jamy ustnej, profilaktyka odleżyn)

Moduł rehabilitacyjny

•        Pozycje ułożeniowe - jak prawidłowo zmieniać pozycje chorego
•        Jak łatwo i skutecznie przemieszczać pacjenta bez użycia siły
•        Aktywizowanie seniora - najlepsza droga do samodzielności

- Warsztaty mają charakter praktyczny. Chcemy pokazać opiekunom jak zajmować się osobą starszą w taki sposób, by jej pomóc, a sobie nie zaszkodzić. Dlatego skupimy się na nauce prawidłowego układania pacjentów, aby zapobiegać odleżynom i nie wywoływać patologicznego napięcia mięśniowego. Pokażemy jak zmieniać pozycje osoby leżącej, w jakiej pozycji karmić, myć pacjenta, jak przesadzać pacjenta z łóżka na wózek, fotel czy też jak pomagać przy poruszaniu się, aby uniknąć upadków - mówi fizjoterapeuta Marcin Baranowski, dyrektor Ośrodka Mazowia.

Harmonogram warsztatów

•        8 października (sobota), godz. 10.00-15.00 Ośrodek Mazowia w Warszawie
•        15 października (sobota), godz. 10.00-15.00 Ośrodek Marianna w Majdanie (gm. Wiązowna)

Jak zapisać się na warsztat?

•        mailowo – wysyłając mail na adres właściwy dla danego ośrodka: warsztaty.mazowia@medisystem.pl (temat maila: warsztat Mazowia)
warsztaty.marianna@medisystem.pl (temat maila: warsztat Marianna)
•        telefonicznie - dzwoniąc na infolinię: 22 266 88 41

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, powstała w 2001 roku. Oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku.