Bielsko-Biała: wyłoniono wykonawcę Miejskiego Centrum Usług Społecznościowych

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 stycznia 2018 12:09


Bielsko-Biała: wyłoniono wykonawcę Miejskiego Centrum Usług Społecznościowych Miejskie Centrum Usług Społecznościowych ma pomagać w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu m.in. starszych i niepełnosprawnych. Fot. Fotolia

Bielsko-Biała wyłoniło wykonawcę remontu i adaptacji kamienicy na starówce w Bielsku-Białej, w którym powstanie Miejskie Centrum Usług Społecznościowych. Ma zostać otwarte w 2019 r. - podał bielski magistrat.

Centrum powstanie w zabytkowej kamienicy na bielskiej starówce. Gruntowny remont obejmie cały piętrowy budynek wraz z adaptacją poddasza. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w windę oraz węzeł cieplny, dzięki któremu obiekt będzie ogrzewany z miejskiej sieci. Dom ma zachować bryłę i zabytkowy charakter. Ma zostać dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

Prace wykona firma budowlana z Bielska-Białej. W przetargu zaproponowała najniższą cenę - 3,76 mln zł. Przed otwarciem ofert magistrat podał, że na remont i adaptację kamienicy zamierza przeznaczyć 4,29 mln zł. Wykonawca ma czas na realizację zadania do końca stycznia 2019 r.

Piętrowa kamienica, w której siedzibę znajdzie Centrum Usług, powstała w drugiej połowie XVII w. Ponad sto lat później została rozbudowana, a istniejąca część przebudowana. W XIX w. mieściła się tutaj czytelnia niemiecka.

Centrum ma pomagać w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu starszych, niepełnosprawnych i dzieci z ubogich rodzin. Projekt skierowany jest do osób, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia w codziennym życiu, ale nie wymagają całodobowej opieki.

Wolny czas w Centrum będzie mogło spędzić 20 seniorów i niepełnosprawnych. Spotkają się z innymi ludźmi i wezmą udział w zajęciach rozwijających umiejętności i zainteresowania. Będą m.in. zajęcia rękodzielnicze, majsterkowanie czy uprawa roślin. 30 dzieci znajdzie tam m.in. pomoc w nauce, możliwość uczestniczenia w zajęciach artystycznych i informatycznych, warsztatach tanecznych czy kursach językowych. Wszyscy będą mogli skorzystać z pomocy psychologów.

Na realizację projektu miasto ma otrzymać ok. 5 mln zł z funduszy UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.