Budują całą sieć. Za 80 mln zł powstanie kolejne centrum Angel Care
Autor: MK/Rynek Seniora   01 lipca 2015 14:31

Angel Poland Group chce wybudować w Krakowie centrum opieki nad seniorami. Będzie to kolejna, po centrum Angel Care we Wrocławiu, inwestycja tej firmy w rynek opieki w Polsce. Przewidywany koszt inwestycji to około 80 mln zł.

Planowany obiekt, podobnie jak ten we Wrocławiu, łączyć ma funkcje prywatnego domu seniora, centrum leczenia chorób demencyjnych i apartamentów chronionych dla osób starszych. Inwestor planuje jednak, że będzie większy - na 400 łóżek (we Wrocławiu zaplanowano ok. 250 miejsc). 

Czytaj teżInwestor wykłada 50 mln zł na luksusowe centrum opieki. Powstanie cała sieć

Kompleks ma zapewniać mieszkańcom 24-godzinną opiekę pielęgniarską, fizjoterapię i wsparcie medyczne. Będą mieć swobodny dostęp do części wspólnych, biblioteki, sali aktywności fizycznej, ogrodu i innych, projektowanych indywidualnie udogodnień.  

W tej chwili Angel Poland Group szuka odpowiedniej działki w Krakowie.
 
- Prowadzimy w tej sprawie bardzo intensywne rozmowy - mówi portalowi rynekseniora.pl Marcin Helbin, Head of Public Relations Angel Poland Group.  - Obecnie nie jesteśmy jednak w stanie wskazać terminu ich zakończenia. Mogę jednak powiedzieć, że niezmiernie zależy nam na czasie.   

Na razie najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest rejon Szpitala Specjalistycznego w im. S. Żeromskiego.
 
Zbigniew Król, dyrektor szpitala, na łamach krakowskiej „Gazety Wyborczej” potwierdza, że prowadzi z inwestorem rozmowy o udostępnieniu szpitalnych działek. W jego ocenie placówka, którą zamierza wybudować w Krakowie Angel Poland Group jest w tej chwili bardzo potrzebna. Wskazuje na szpitalne oddziały wewnętrzne, gdzie dominują pacjenci, którzy w zasadzie nie potrzebują hospitalizacji, lecz troskliwej opieki pielęgniarskiej.  
 
Król zachęca też Angel Poland Group do tego, by wybudowała przy szpitalu hotel dla pielęgniarek. W przyszłości mogłoby to również przyciągnąć je do pracy w ośrodku.  

Marcin Helbin: - Rzeczywiście, taki pomysł się pojawił, na razie jednak nie podjęliśmy w tej sprawie żadnej decyzji.

Angel Poland Group szuka także w Krakowie gruntu pod budowę prywatnego akademika na 800 miejsc. Będą mogli z niego korzystać wszyscy studenci, niezależnie od tego, na jakiej uczelni studiują. Podobna inwestycja przygotowywana jest przez tego samego dewelopera we Wrocławiu, firma nie zdradza jednak jej dokładnej lokalizacji.

Do tej pory Angel Poland Group specjalizowała się głównie w budowie apartamentowców. W Krakowie wybudowała m.in. Angel Wawel, Angel City i Angel Plaza.

Sieć Angel Care to wspólne przedsięwzięcie specjalistów, prowadzących centra opieki MD Nursing w Europie, a także grupy deweloperskiej Angel Poland Group.

Jak zapowiadał Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group, planuje ona budowę sieci ośrodków w Polsce, a także innych młodych państwach członkowskich UE.

Informował, że są plany realizacji centrów opieki w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. W ciągu pięciu lat powstanie nawet 15 ośrodków. Program inwestycyjny szacuje się na 300-350 mln zł.

Więcej: 350 mln zł na sieć centrów opieki w Polsce, Czechach, Rumunii…

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.