Certyfikat OK Senior dla ośrodka MEDI-system

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Seniora   05 września 2016 16:30


Certyfikat OK Senior dla ośrodka MEDI-system Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

MEDI-system włączył się w inicjatywę Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej i Fundacji Na Rzecz Zdrowego Starzenia Się w obszarze „System zarządzania jakością w opiece krótko- i długoterminowej”, której celem jest stworzenie standardu opieki nad osobami starszymi.

- Standaryzacja usług  długoterminowych jest niezbędna by zapewnić pensjonariuszom właściwą opiekę. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza w przypadku osób z chorobami otępiennymi, które mają szczególne potrzeby. Procedurę audytu i certyfikacji przeszedł - jako pierwszy w Polsce - ośrodek MEDI-system Ostrowia, który specjalizuje się w opiece nad pacjentami z chorobą Alzheimera - mówi Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system.

Znak Jakości OK Senior to krajowy program certyfikacji personelu, dóbr i usług skierowanych do osób starszych, który wpisuje się w najważniejsze strategii polityki senioralnej i srebrnej gospodarki Polski oraz krajów Unii Europejskiej.

- Rynek opieki długoterminowej w Polsce ma ogromy potencjał rozwoju. W tej chwili w naszym kraju taką opieką objętych jest 5-6% seniorów, podczas gdy średnia dla wszystkich państw OECD wynosi 14% - przypomina Marzena Rudnicka, prezes KIGS.

Ośrodek MEDI-system Ostrowia został wybrany jako jedna z dwóch  placówek referencyjnych w kraju do współtworzenia systemu oceny jakości oraz zasad wdrażania procedur.

Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji, oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i na Śląsku. Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach NFZ (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią europejskiej sieci centrów i rehabilitacji Orpea, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 9 krajach (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii i Belgii).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR