Chce przebiec cztery pustynie, aby pomóc hospicjum

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 marca 2018 09:19


Chce przebiec cztery pustynie, aby pomóc hospicjum Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Podwójne wyzwanie" to hasło przedsięwzięcia, jakiego zamierza podjąć się Marek Rybiec, który do końca roku chce przebiec cztery pustynie i zebrać środki na zakup wyposażenia medycznego dla poradni leczenia bólu w hospicjum.

Związany z sektorem inwestycji finansowych Rybiec, planuje pokonać ok. 1000 km biegając po Saharze, Gobi, Atakamie i Arktyce. Chce zgromadzić środki niezbędne do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.

- Fundacja, dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej pomaga pacjentom żyć godnie. Nowe wyposażenie medyczne poradni, pomoże im jeszcze skuteczniej pełnić tę misję. To również szansa na stabilizację i samowystarczalność finansową hospicjum - powiedziała Weronika Chrapońska-Chmielewska z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Akademia jest zaangażowana w projekt.

Szansą na poprawę sytuacji placówki jest Fundusz Podwójne Wyzwanie, zainicjowany przez Koalicję Prezesi-Wolontariusze, łączącą liderów biznesu i projekty społeczne. Dzięki Funduszowi, inicjatywy społeczne mają otrzymywać pieniądze oraz wsparcie eksperckie dotyczące sposobów wykorzystania środków, by mogły zyskać samodzielność finansową.

- "Podwójne wyzwanie" łączy dwa światy: z jednej strony jest cel sportowy - bieg, a z drugiej społeczny - zdobycie środków. Dwa wyzwania ma także organizacja, która jest beneficjentem - ma dalej i lepiej pełnić misję społeczną, a jednocześnie zyskać niezależność od wsparcia zewnętrznego - wskazała Chrapońska-Chmielewska.

Szczegóły dot. przedsięwzięcia znaleźć można na stronie www.podwojnewyzwanie.com

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa powstało w 1990 r. Z informacji zamieszczonej na jej stronie internetowej wynika, że każdego roku obejmuje fachową opieką paliatywną około 2 tys. chorych w opiece domowej oraz tysiąc pacjentów w hospicjum stacjonarnym. Fundacje szacuje, że kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dotacje z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zapewniają ok. 60 proc. rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków - ok. 40 proc. - Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności darczyńców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR