Diagnoza systemu formalnej i nieformalnej opieki w Polsce. Raport pomoże w reformie

RYNEK OPIEKI

Autor: Maria Krzos/Rynek Seniora   06 listopada 2015 15:35


Diagnoza systemu formalnej i nieformalnej opieki w Polsce. Raport pomoże w reformie     Projekt „Diagnoza i analiza funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji opieki w Polsce” realizowany jest pod nadzorem MPiPS. Fot. Lukas Plewnia, Flickr,com (CC BY-SA 2.0)

Jakie są potrzeby różnych grup wymagających opieki - dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych, chorych? W jakim stopniu i na jaką skalę te potrzeby są zaspokajane? Na te pytania szukały odpowiedzi instytucje realizujące unijny projekt „Diagnoza i analiza funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji opieki w Polsce”. W jego ramach zostały przeprowadzone zakrojone na szeroką skalę badania, z których raport zostanie wkrótce opublikowany.

Projekt „Diagnoza i analiza funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji opieki w Polsce” realizuje Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL - jednostka budżetowa podległa Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej), pod merytorycznym nadzorem Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz MPiPS.

Celem projektu jest zgromadzenie informacji i danych dotyczących systemu opieki w Polsce.

W ramach projektu firma PBS przeprowadziła w tym roku badania obejmujące:

 - pogłębione badania terenowe, do których wybrano sześć powiatów, każdy położony na terenie innego województwa (śląskie,  świętokrzyskie, opolskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, łódzkie).

 - poza ich obszarem badania objęły instytucje wojewódzkie i centralne oraz formalne instytucje opieki na terenie kraju (próba ogólnopolska).  

Rezultaty projektu „Diagnoza i analiza funkcjonowania formalnych i nieformalnych instytucji opieki w Polsce” mają być wykorzystane do przygotowania działań wdrożeniowych, które są planowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w perspektywie finansowej UE 2014-2020.

MPiPS zapowiada, że „Raport podsumowujący wyniki badań terenowych” oraz „Raport końcowy” z rekomendacjami zostaną udostępnione w wersji elektronicznej na jego stronie internetowej oraz na stronie CRZL. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.