Dlaczego dostęp do lekarzy jest tak ważny – Geriatryczne Centrum Medyczne
Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Geriatryczne Centrum Medyczne Sp. z o.o.   14 października 2019 13:32

Kiedy jesteśmy młodzi i zdrowi, nie chcemy myśleć o starości. Te czasy wydają się nam bardzo odległe i nie podejmujemy żadnych działań związanych z zapewnieniem sobie dostępu do lekarzy. Warto jednak podkreślić, że proces starzenia dopadnie prędzej czy później każdego z nas, a czasem nawet osoby młode nagle zaczynają cierpieć na jakieś schorzenie. Co wtedy? Czy wszyscy jesteśmy skazani na bolączki trapiące system publicznej opieki zdrowotnej w naszym kraju?

Polska to państwo o dużym odsetku ludzi starszych. Można wręcz powiedzieć o tym, że społeczeństwo się starzeje. Wpływ mają na to bardzo różne czynniki, m.in. rozwój medycy i idąca za tym wzrastająca średnia długość życia. Coraz więcej seniorów nie chce też wraz z wiekiem zwalniać tempa życia, ale pozostają aktywni również na emeryturze, zajmując się wnukami, ale też uczestnicząc w wykładach na uniwersytecie trzeciego wieku czy uprawiając aktywność fizyczną. Niestety, biologii nie da się oszukać, a proces starzenia tak naprawdę rozpoczyna się u człowieka już po 35 roku życia.

W organizmie rozwijają się wtedy mało korzystne procesy, spada odporność, zwalnia metabolizm, wychodzą na jaw choroby genetyczne oraz konsekwencje zaniedbań z wcześniejszych lat. Narządy i ich układy też po prostu zwyczajnie się zużywają, w efekcie czego gorzej pracują. Wtedy konieczne staje się, aby w każdej chwili móc zapisać się do lekarza i często jest to pierwszy moment, w którym człowiek czuje się zawiedziony publiczną służbą zdrowia. Okazuje się, że na termin u specjalisty czekać trzeba kilka lat, a na zabieg ratujący zdrowie kilka miesięcy. Jest to nie tylko frustrujące, ale też niebezpieczne, ponieważ walka z chorobą to walka z czasem.

Skoro nie w państwowej przychodni, to gdzie szukać pomocy?
Jak sobie pomóc? Czy istnieją alternatywy dla opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Odpowiedzią jest opieka zdrowotna prywatna taka jak ta świadczona w nowoczesnej, przyjaznej seniorom sieci placówek, jaką jest Geriatryczne Centrum Medyczne. Jest to miejsce, które zostało stworzone po to, aby pomagać seniorom. Choć pomoc znajdą tam pacjenci w każdym wieku, GCM wyspecjalizowało się w leczeniu osób w podeszłym wieku. Oznacza to, że można znaleźć w nim nie tylko świetnych specjalistów geriatrów, ale także personel, który wie, jak traktować ludzi starszych. Przede wszystkim jednak, korzystając z usług Centrum, można zapomnieć o najciemniejszej stronie publicznej służby zdrowia, czyli kolejkach do lekarzy.

Na wizytę do jednego z 28 lekarzy specjalistów nie czeka się dłużej niż kilka dni. Co więcej, nie jest wymagane skierowanie. Warto też wspomnieć o samych gabinetach, które wyposażone są w najnowszej klasy sprzęt oraz o tym, że nikt nie traktuje pacjenta jako zło konieczne i numerek do odhaczenia na liście. Wielką zaletą Geriatrycznego Centrum Medycznego jest też kompleksowość. W jednym miejscu można skorzystać z badań profilaktycznych, diagnostyki, konsultacji lekarskiej i rehabilitacji. Bardzo upraszcza to proces leczenia, oszczędzając czas i energię, która pacjenci zmarnowaliby na zbędną bieganinę.

Abonamenty – nowa jakość obsługi pacjentów
Geriatryczne Centrum Medyczne opracowało też specjalną ofertę pozwalającą pacjentom na wygodny dostęp do lekarzy bez limitów. Są to abonamenty, które wykupuje się na okres roku lub dłuższy i otrzymuje się w ramach tego nielimitowane konsultacje u specjalistów, wizyty domowe, badania profilaktyczne i diagnostyczne, konsultacje profesorskie, opiekę fizjoterapeuty, a nawet możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego do domu. Co więcej, pacjenci mają do wyboru dwie wersje abonamentu, podstawowy i rozszerzony, mogą więc maksymalnie dopasować ofertę do swoich potrzeb.

Ogranicza to też do minimum stres i biurokrację, ponieważ płacisz raz, a potem możesz w stu procentach skupić się na swoim zdrowiu. Geriatryczne Centrum Medyczne działa też we współpracy z partnerami, co pozwala dobrać usługi jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta. Z oferty może więc skorzystać każdy, kto dość ma stresu, kolejek do lekarzy, limitów i innych niedogodności wynikających ze złej kondycji publicznej służby zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR