Dolnośląskie: kontrowersyjny biznesmen zainwestuje w DPS?
Autor: gazeta-olawa.pl/Rynek Seniora   29 maja 2015 13:21

Stworzenie domu pomocy społecznej i dziennego dom pobytu dla osób starszych i schorowanych - takie plany wobec zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Jakubowicach (pow. oławski, woj. dolnośląskie) ma Jerzy Woźniak, oławski biznesmen, główny udziałowiec spółki JDJ Marbud. Spółka złożyła władzom powiatu ofertę kupna obiektu.

Zespół pałacowo-parkowy w Jakubowicach od wielu lat stoi pusty i niszczeje. Na początku tego roku powiat postanowił przeprowadzić rokowania na sprzedaż całej nieruchomości o powierzchni ponad 18 ha, ustalając minimalną cenę na poziomie 2,7 mln zł. Ponieważ obiekt jest zabytkowy, nabywcy przysługuje zniżka w wysokości 30 proc.  

Jak informuje portal gazeta-olawa.pl, Jerzy Woźniak chce stworzyć w nim DPS i dzienny dom pobytu dla osób starszych i schorowanych. Zamierza wyburzyć obiekty pointernatowe i zbudować tam nowoczesny obiekt. Główny budynek pałacowy utrzyma swój charakter. Powstanie w nim biblioteka, może pokoje gościnne i sala konferencyjna.

Jak informuje Robert Padula, członek zarządu powiatu, negocjacje z biznesmenem rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Jego oferta spełnia wszystkie warunki podane w ogłoszeniu. Nieruchomość może być sprzedana za 1,89 mln zł, a tę należność władze powiatu mogą rozłożyć na 10 rocznych rat. Władze chcą, by przysługująca spółce bonifkata w wysokości ok. 810 tys. zł została jak najszybciej zainwestowana w remont.

Jak informuje portal gazeta-olawa.pl, Woźniak znany jest w środowisku sportowym oraz regionie ze swoich nieudanych przedsięwzięć biznesowych.

Więcej: www.gazeta-olawa.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.