Dom opieki Józefina ubiega się o skandynawski certyfikat
Autor: Rynek Seniora   14 października 2015 11:57

Dom opieki Józefina w podwarszawskim Józefowie rozpoczął działalność 13 października br. Równocześnie placówka - uruchomiona przez firmę Care Experts, należącą do Grupy Medicover - jako pierwsza w Polsce, rozpoczyna starania o uzyskanie certyfikatu Swedish Care International.

Aby zapewnić seniorom opiekę na najwyższym poziomie, Care Experts nawiązało współpracę ze Swedish Care International (SCI) - czytamy w nadesłanej informacji prasowej.

- Józefina to pierwszy dom opieki w Polsce, który przeprowadzi certyfikację zgodnie z wytycznymi SCI. Najważniejszym elementem certyfikacji, która rozpocznie się w 2016 r., jest szkolenie wszystkich pracowników - od opiekunów począwszy, a na managerach kończąc - zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez królową Szwecji Sylwię. Uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie, że wiedza i umiejętności w zakresie opieki nad osobami z otępieniem są na najwyższym poziomie - mówi Tomasz Barski, dyrektor zarządzający Care Experts.

Skandynawski znak jakości
Zgodnie ze szwedzkimi standardami, opiekunowie powinni skupiać się na możliwościach, a nie ograniczeniach podopiecznych. Należy stworzyć seniorom warunki do prowadzenia jak najbardziej aktywnego życia - osoba cierpiąca na demencję może być sprawna fizycznie i potrzebować ruchu.

Ważnym elementem są terapie pozwalające ograniczyć utratę pamięci i przystosować się do nowych realiów życia. Seniorów trzeba otoczyć staranną opieką medyczną oraz zapewnić dopasowaną do ich indywidualnych potrzeb rehabilitację oraz dietę. Podstawą jest również troska o bezpieczeństwo starszych osób, zapewniana dzięki systemom monitoringu, opasek przyzywowych oraz obecności opiekuna.

Placówka w Józefowie oferuje mieszkańcom codzienne zajęcia rehabilitacyjne, wygodne warunki życia oraz całodobową obecność lekarzy, pielęgniarek i wykwalifikowanych opiekunów osób starszych. Placówka oferuje opiekę także osobom po przebyciu udaru lub zmagającym się z zaawansowanymi fazami chorób Alzheimera i Parkinsona.

W domu opieki Józefina ważnym celem jest aktywizacja mieszkańców. Służy temu bogaty program oferowanych zajęć, takich jak treningi pamięci, muzykoterapia, arteterapia, gimnastyka oraz rehabilitacja. Seniorzy mogą spędzać dzień na tematycznych warsztatach, zajęciach artystycznych, kulinarnych, komputerowych czy językowych. Do dyspozycji mają także kawiarnie, salę kinową, Strefę Relaksu oraz wiele innych dodatkowych usług.

Wachlarz usług opiekuńczych
Stworzenie Domu Opieki Józefina to uzupełnienie portfolio usług oferowanych przez Care Experts - firmy zajmującej się opieką nad osobami starszymi oraz dziećmi. Józefina to pierwszy Dom Opieki prowadzony przez Care Experts - oraz pierwszy w całej Grupie Medicover.

Care Experts to firma świadcząca szeroki wachlarz usług opiekuńczych dla osób starszych i dzieci. Firma oferuje kompleksową pomoc domową w zakresie usług opiekuńczych przeznaczonych dla osób starszych i przewlekle chorych, a także prowadzi w Warszawie Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, gdzie chorzy z zespołem otępiennym, pacjenci z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona oraz po udarach uczestniczą w terapiach mających na celu spowolnienie procesu chorobowego oraz złagodzenie towarzyszących chorobie zaburzeń.

W ramach Care Experts funkcjonuje także Centrum Geriatrii i Chorób Przewlekłych z Poradnią Neurologiczną, Poradnią Leczenia Bólu i Poradnią Geriatryczną działającą w ramach umowy z NFZ. Poza usługami opiekuńczymi, Care Experts świadczy również usługi medyczne takie jak opieka położnych, pielęgniarek czy pobieranie krwi w domu. Spółka jest częścią Grupy Medicover.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.