Dom Schronienia w Wolicy pod Kaliszem już bez pensjonariuszyRadio Merkury, JW/Rynek Seniora - 25 października 2016 09:49


Z ośrodka w Wolicy pod Kaliszem (Wielkopolskie) udało się ewakuować dwie ostatnie pensjonariuszki. Kobiety przewieziono do innych placówek.

W Domu Schronienia w Wolicy pozostały dwie starsze kobiety, które nie wyraziły zgody na opuszczenie budynku. Jak jednak informuje w Radiu Merkury wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg, po negocjacjach ostatecznie udało się je przenieść.

Kaliska prokuratura sprawdza, czy pensjonariusze domu byli narażeni na utratę zdrowia lub życia. 15 października br. wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zamknął placówkę, bo nie miała pozwolenia na funkcjonowanie.

Czytaj też: Najpierw Zgierz, potem Wolica. Wojewoda zamyka kolejny dom opieki

W pomieszczeniach było zimno, brakowało łazienek i dostatecznej opieki medycznej. Decyzja była ostateczna i miała rygor natychmiastowej wykonalności. Dwa dni wcześniej, w czwartek (13 października) wojewoda łódzki zamknął dom opieki w Zgierzu, prowadzony przez ten sam podmiot - Kościół Starokatolicki w RP.