Dom Senior-WIGOR w Czersku już od grudnia

RYNEK OPIEKI

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Seniora   23 października 2015 09:51


Dom Senior-WIGOR w Czersku już od grudnia Gmina Czersk otrzymała 197 tys. zł z rządowego programu wieloletniego „Senior-Wigor” na lata 2015-2020. Fot. Fotolia

Radni Czerska (Pomorskie) we wtorek (27 października) podejmą uchwałę w sprawie utworzenia Domu Dziennego „Senior-Wigor”. Już w połowie grudnia placówka ma zacząć działać.

Jednostka znajdzie się w SP ZOZ przy ul. Królowej Jadwigi. W przychodni są wolne pomieszczenia - parter z piwnicą, dokładnie 213 m kw.

A pieniądze na adaptację też są. Gmina otrzymała 197 tys. zł z rządowego programu wieloletniego „Senior-Wigor” na lata 2015-2020.

Z placówki będą mogli korzystać czerszczanie, którzy mają co najmniej 60 lat i są nieaktywni zawodowo. Uzyskają tam duże wsparcie, takie jak: opieka pielęgniarska i terapia ruchowa. Placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie.

Projekt zakłada, że będzie tam miejsce dla 15 osób, ale docelowo są zamiary, by dom się rozwijał. Nabór do placówki będzie przeprowadzał Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ale w statucie domu jest informacja, że skierowanie będzie wydawał jego dyrektor.

Jak placówka będzie finansowana? Będzie utrzymywana z dwóch źródeł: ze środków budżetowych gminy oraz odpłatności pensjonariuszy.

Dzienny dom ma funkcjonować nie tylko w SP ZOZ, do dyspozycji będzie miał też dalszą część działki położoną za przychodnią przy ul. Stolarskiej. Tam powstanie parking, będzie miejsce do rekreacji.

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.