Dom Senior-WIGOR w jurajskim Olsztynie otwarty

RYNEK OPIEKI

Autor: DK/Rynek Seniora   11 grudnia 2015 11:07


Dom Senior-WIGOR w jurajskim Olsztynie otwarty 21 grudnia domu Senior-WIGOR w jurajskim Olsztynie zaczną się różnorodne zajęcia dla seniorów. Fot. Fotolia

10 grudnia br. w Olsztynie (Śląskie) otwarto dom dziennySenior-WIGOR. Zajęcia dla seniorów ruszą jeszcze przed świętami. Dom dla seniorów przy ul. Zielonej powstał z myślą o nieaktywnych zawodowo osobach powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Dom dla seniorów powstał w ramach rządowego Programu Wieloletniego "Senior-WIGOR" na lata 2015-2020, z którego Gmina pozyskała 250 tys. zł. Po dołożeniu 170 tys. z budżetu gminy zupełnie przebudowano obiekt przy olsztyńskim stadionie, w którym od 21 grudnia rozpoczną się różnorodne zajęcia dla seniorów.

Będą to m.in.: zajęcia socjalne, terapie w formie pracy grupowej i indywidualnej, biblioterapie, kółko kulinarne, zajęcia edukacyjne z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia.

W wyniku przebudowy budynek zyskał: docieplenie, nową, szerszą klatkę schodową oraz stolarkę okienną i drzwiową, kompleksowo wykończone wnętrza wraz z nową instalacją elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną oraz wentylacją i centralnym ogrzewaniem. Wokół budynku urządzono ogród i wykonano chodnik z kostki brukowej. Pojawiły się także ławeczki i wypoczynkowe meble ogrodowe.

Wewnątrz powstały pomieszczenia z pełnym wyposażeniem: kuchnia, jadalnia - sala spotkań, pokój pielęgniarki, pomieszczenie klubowe oraz wypoczynkowe, pokój kinezyterapii, pralnia, szatnie oraz toalety.

W ramach programu do użytku przez jego uczestników zakupiono także m.in. zmywarkę, roboty kuchenne, ekspres do kawy itd., oraz sprzęt RTV i urządzenia do rehabilitacji: rower stacjonarny i drabinki. Sala klubowa wyposażona jest w fotele i kanapy, a na okres świąteczny pojawiła się choinka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.