Dom Senior-WIGOR w Rybniku już funkcjonuje
Autor: rybnik.com.pl/Rynek Seniora   10 grudnia 2015 09:11

9 grudnia w dzielnicy Popielów w Rybniku (Śląskie) doszło do uroczystego otwarcia Dziennego Domu „Senior-Wigor”. Z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej miasto otrzymało na ten cel 256 tys. zł.  W placówce może przebywać 30 osób, średnio po 8 godzin dziennie.

Znajdują się w niej pomieszczenia do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Dzięki kuchni zapewniony jest także ciepły posiłek.

- Gospodarka senioralna w Polsce będzie się rozwijać. To z jednej strony problem, ale także szansa na miejsce pracy i zagospodarowanie kapitału społecznego jakim są seniorzy. Naszym zadaniem jest utrzymać ich w jak najdłuższej kondycji, gdyż ma to przełożenie na finanse gminy - powiedział prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Prezydent podkreślił także, że „Senior-Wigor” nie pełni roli domu spokojnej starości, a raczej jest odpowiedzią na postępujące demograficzne starzenie się społeczeństwa, czego efektem jest coraz częstsze samotne zamieszkiwanie osób starszych.

Z kolei Mariusz Krzyżaniak, prezes stowarzyszenia Pomocna Dłoń (które wygrało konkurs na prowadzenie Dziennego Domu „Senior-Wigor) stwierdził, że takie domy jak ten w Rybniku będą funkcjonowały coraz częściej w wielu miejscach w Polsce. - Wiek XXI jest wiekiem samotności, staramy się robić wszystko, by wyrwać ludzi z domu - dodał.

W placówce są jeszcze wolne miejsca. Aby dołączyć do grupy jej podopiecznych, należy skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.