Dom Senior-WIGOR w Żorach już otwarty

RYNEK OPIEKI

Autor: DKX/Rynek Seniora   15 grudnia 2015 11:12


Dom Senior-WIGOR w Żorach już otwarty W Dziennym Domu Senior-WIGOR w Żorach opiekę znajdzie w sumie 30 osób. Fot. Fortum Sverige/Flickr.com (zdjęcie ilustracyjne')

Dzienny Dom Senior-WIGOR w Żorach (Śląskie) został oficjalnie otwarty po kompleksowym remoncie części budynku Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego MOSiR w dzielnicy Rój - poinformował tamtejszy Urząd Miasta.

Przecinając symboliczną wstęgę prezydent miasta Waldemar Socha podkreślił, że miasto stara się inwestować nie tylko w infrastrukturę potrzebną dla najmłodszych mieszkańców, taką jak żłobek, przedszkola i szkoły, ale też tworzyć komfortowe warunki dla żorskich seniorów.

Podczas otwarcia można było zobaczyć pomieszczenia, z których korzystać będą mogli seniorzy, takie jak: sala do gier, pokój wypoczynku, stołówka, gabinet pielęgniarski oraz gabinety do rehabilitacji i masażu. Dzienny Dom Senior-WIGOR ma swoją siedzibę Żorach - Roju przy ul. Kłokocińskiej 78a.

Nadal trwa nabór seniorów chętnych do uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Dzienny Dom Pobytu Senior-WIGOR. Uczestnikami zajęć mogą być nieaktywni zawodowo mieszkańcy Żor w wieku 60+, którzy ze względu na wiek wymagają wsparcia w zaspakajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

W Dziennym Domu Senior-WIGOR opiekę znajdzie w sumie 30 osób. O przyjęciu do placówki decydował będzie rodzinny wywiadu środowiskowy, przeprowadzany przez pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Głównymi kryteriami ocenianymi podczas rekrutacji są: wiek, stan zdrowia, stopień sprawności psychofizycznej oraz sytuacja bytowa i rodzinna.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” mogą składać wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznym w Żorach  ul. Ks. Przemysława 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 32 43-43-713, 32 43-42-412, 691-465-222. Wniosek zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej www.mops.zory.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.