Drwiły z pensjonariuszki domu opieki, mają zakaz wykonywana zawodu

RYNEK OPIEKI

Autor: anglia.today/Rynek Seniora   23 maja 2017 16:07


Drwiły z pensjonariuszki domu opieki, mają zakaz wykonywana zawodu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trzy opiekunki wyrokiem sądu w Hull (Wielka Brytania) otrzymały dożywotni zakaz wykonywania zawodu za okrutne żarty z pensjonariuszki domu opieki. Ich winę udowodniło nagranie z ukrytej kamery.

85-letniej kobiecie opiekunki domu opieki Keldgate Manor w Beverley wkładały na głowę nakolannik, żeby wyglądała jak zombie, naśladowały jej zachowanie i dopytywały czy jest czarownicą.

Starsza pani przebywała w ośrodku od 2012 do 2015 roku. Córka uznała, że matka nie ma zapewnionej właściwej opieki, widząc m.in. rany na jej ciele, które - jak się okazało - wymagały leczenia chirurgicznego. Zdecydowała się użyć kamery zamontowanej w budziku, a nagrania potwierdziły jej obawy.

Przed sądem w Hull stanęły trzy opiekunki w wieku 41,25 i 24 lat. Wszystkie skazano na 200 godzin prac społecznych, 1500 funtów grzywny, a także dożywotni zakaz wykonywania zawodu - podaje portal Anglia.today.

W latach 2013-2016 odnotowano w Anglii 23.428 skarg przeciwko opiekunom zakontraktowanym przez lokalne władze. Wśród pokrzywdzonych było 9,7 tysiąca osób w wieku powyżej 80 lat, a także 164, które ukończyły setkę.

Zdaniem cytowanej przez Anglia.today Bridget Warr, dyrektor wykonawczej United Kingdom Homecare Association, stowarzyszenia reprezentującego dwa tysiące firm świadczących usługi opiekuńcze na Wyspach, skargi wynikają m.in. z niedoinwestowania sektora.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało poprawienie nadzoru nad domami opieki i rozliczanie samorządów za niedopełnianie obowiązków.

Więcej: anglia.today

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR