Działka z domem seniora sprzedana: deweloper żąda szybkiej wyprowadzki

RYNEK OPIEKI

Autor: wyborcza.pl/Rynek Seniora   20 lipca 2016 15:44


Działka z domem seniora sprzedana: deweloper żąda szybkiej wyprowadzki Deweloper powiadomił ją o narażaniu pensjonariuszy domu seniora "na niebezpieczeństwo utraty życia". Fot. Michael Coghlan/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Polskie Koleje Państwowe (PKP) sprzedały deweloperowi 11 ha na inwestycję mieszkaniową. W pakiecie z domem seniorów z 83 pensjonariuszami. Deweloper zgłosił sprawę do prokuratury.

Tereny między Bródnem a Żeraniem spółka PKP wystawiła na przetarg. Nabywca zapłacił 40 mln zł i chce zbudować osiedle mieszkaniowe z biurowcami.

Na razie mieszka tam 83 pensjonariuszy domu opieki prowadzonego przez fundację "Pomoc Potrzebującym" w dawnym budynku dyrekcji parowozowni przy ul. Kiejstuta 1.

Jak skarży się prezes fundacji Jerzy Kamiński, działają tam od 20 lat, w 2002 roku zainwestowali tam w duży remont. A teraz chcą ich wyrzucić.

Dom od 1 czerwca zajmują już bez tytułu prawnego, bo umowę wypowiedziały jeszcze PKP. Deweloper nalega na wyprowadzkę i nie zgadza się na propozycje fundacji, żeby pozwolić jej zostać w budynku jeszcze trzy lata. Tyle ponoć potrzebują, by zbudować nową siedzibę.

Drugi ośrodek fundacji działa kilometr dalej, przy ul. Oliwskiej. Na działce jest wolne miejsce na drugi budynek. Fundacja dostała pozwolenie na budowę.

Prezes Kamiński potrzebuje czasu, ale tego nie daje mu deweloper, spółka grupy Home Invest, która żąda szybkiej wyprowadzki.

Jak informuje przedstawiciel firmy, wcale nie chodzi o to, że zaraz ma się zacząć budowa. Budynek domu opieki przede wszystkim nie spełnia norm bezpieczeństwa, głównie przeciwpożarowych.

Sprawę być może rozstrzygnie prokuratura. Deweloper powiadomił ją o narażaniu pensjonariuszy "na niebezpieczeństwo utraty życia" przez prezesa fundacji.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR