Dzienne domy opieki medycznej: ministerstwo wyjaśnia kolejne wątpliwości

RYNEK OPIEKI

Autor: Ministerstwo Zdrowia, MK/Rynek Seniora   21 sierpnia 2015 16:12


Dzienne domy opieki medycznej: ministerstwo wyjaśnia kolejne wątpliwości Wątpliwości zainteresownaych podmiotów budzi m.in. zapis o kryterium premiującym. Fot. Archiwum

Interpretacja dotycząca kryterium premiującego, a także wyjaśnienie zapisu o „modułowym” charakterze dziennych domów opieki medycznej - komunikaty dotyczące tych dwóch kwestii wydało dziś (21 sierpnia br.) Ministerstwo Zdrowia.

W jednym komunikacie resort wyjaśnia, że w konkursie na stworzenie i prowadzenie dziennych domów opieki medycznej premiowane będą podmioty udzielające świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, czy jest to opieka dzienna, czy nocna i świąteczna.

W komunikacie czytamy: „Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia, pełniący funkcję Instytucji Pośredniczącej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 informuje, że punkty premiujące (40 pkt.)  mogą uzyskać projektodawcy, którzy są podmiotem świadczącym usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej - oznacza to, że jest to podmiot leczniczy posiadający umowę z OW NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna niezależnie, czy jest to podstawowa opieka zdrowotna świąteczna i nocna, czy dzienna.”

Wątpliwości podmiotów zainteresowanych udziałem w konkursie dotyczą także informacji o „modułowym” charakterze dziennych domów opieki medycznej.  

„Zgodnie z regulaminem konkursu zapis dotyczący wyodrębnionej strukturalnie części podmiotu leczniczego na potrzeby dziennego domu opieki medycznej (DDOM) dotyczy struktury organizacyjnej jednostki, tj. regulaminu organizacyjnego na podstawie, którego zostanie utworzony i będzie działał DDOM” - wyjaśnia Departament Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia.

„Struktura organizacyjna powinna zostać wyodrębniona po rozpoczęciu realizacji projektu, regulamin zatwierdzony i nadany kod charakteryzujący specjalność komórki organizacyjnej przedsiębiorstwa (2200 - dzienny ośrodek opieki geriatrycznej) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 17 maja 2012 r. w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego sposobu ich nadawania” - precyzuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.