Dzienne domy opieki medycznej: na konkurs wpłynęło 148 wniosków

RYNEK OPIEKI

Autor: www.zdrowie.gov.pl, MK/Rynek Seniora   17 listopada 2015 14:36


Dzienne domy opieki medycznej: na konkurs wpłynęło 148 wniosków Konkurs na prowadzenie dziennych domów opieki medycznej na ostatniej prostej. W ministerstwie zdrowia trwa ocena wniosków. Fot. Fotolia

Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęło 148 wniosków od podmiotów zainteresowanych tworzeniem i prowadzeniem dziennych domów opieki medycznej. W tej chwili trwa ich ocena.

Termin składana wniosków upłynął 31 października. Do 13 listopada br. resort zdrowia miał czas na ich ocenę formalną, ale, jak informuje, „z uwagi na stwierdzone w złożonych wnioskach braki formalne, na których uzupełnienie wnioskodawca ma 7 dni od dnia otrzymania wezwania do uzupełnienia, etap weryfikacji może zostać przedłużony o kilka dni”.

Jednocześnie ministerstwo zdrowia wyjaśnia, że informacje dotyczące listy projektów ocenionych i listy projektów wybranych do dofinansowania będą dostępne w terminie późniejszym na stronie www.zdrowie.gov.pl.

Konkurs o dofinansowanie projektów mających na celu pilotażowe wdrożenie i przetestowanie standardu dziennych domów opieki medyczne przeprowadzany jest bowiem jawnie, z zapewnieniem publicznego dostępu zarówno do informacji.  

Konkurs ogłoszony został 23 lipca br. Prowadzony jest w ramach V Osi priorytetowej „Wsparcie dla obszaru zdrowia”, Działania 5.2 „Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pula środków do rozdysponowania to 40 mln zł, każdy w wybranych projektów może liczyć na dofinansowanie na poziomie nie wyższym niż 1 mln zł.

Dzienne domy opieki medycznej mają być przeznaczone dla osób niesamodzielnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób po 65 r.ż.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.