Eksperci rozmawiali w Kielcach o programie Senior +. Będą większe środki

RYNEK OPIEKI

Autor: onet.pl/Rynek Seniora   02 grudnia 2016 15:16


Eksperci rozmawiali w Kielcach o programie Senior +. Będą większe środki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W kolejnych edycjach obecnego programu Senior-WIGOR roczna pula środków ma wzrosnąć nawet do 80 mln zł. Do 300 tys. zł ma też zostać zwiększona dotacja, którą można otrzymać na utworzenie dziennego domu opieki. Będzie także możliwość tworzenia klubów seniora.

Na program Senior-WIGOR rząd przeznaczał w skali kraju ok. 30 mln zł rocznie. W 2017 roku ta kwota nie ulegnie zmianie, ale w kolejnych edycjach wzrośnie nawet do 80 mln zł rocznie - usłyszeli samorządowcy i przedstawiciele NGO-sów 2 grudnia br. podczas spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim od eksperta z resortu rodziny.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, zauważyła, że rola babci czy dziadka nieco się zmieniła i obecnie mamy dużą grupę samotnych osób, które "tak naprawdę nie mają co ze sobą zrobić". Stąd - według wojewody - obecny kierunek polityki senioralnej rządu. 

Prace nad kształtem Senior + wciąż trwają, ale ministerialni urzędnicy chcą, by zaczął funkcjonować już od początku 2017 r. - informuje onet.pl.

Czytaj więcej: Jak program Senior-WIGOR będzie się zmieniał w Senior +

Jacek Jarosiński, specjalista w departamencie polityki senioralnej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformował, że zostaną zwiększone środki, które są przeznaczone na jedno miejsce w dziennym domu Senior +, będzie można tworzyć kluby, zwiększy się też dofinansowanie, które można otrzymać na jedną placówkę - z 250 tys. zł do 300.

W ciągu dwóch lat z dotacji w ramach rządowego programu Senior-WIGOR skorzystało w sumie siedem świętokrzyskich samorządów, do których trafiło prawie 1,7 mln zł.

Więcej: www.kielce.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR