Francuska Orpea rozpędza się na polskim rynku opieki

RYNEK OPIEKI

Autor: Puls Biznesu/Rynek Seniora   24 lipca 2018 13:18


Francuska Orpea rozpędza się na polskim rynku opieki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Orpea ma obecnie w Polsce dziewięć domów opieki, z czego siedem działa w Warszawie i okolicach, a po jednym we Wrocławiu i w Chorzowie. Każda tego typu nowa inwestycja to koszt 8-10 mln euro. Mimo konieczności znacznych nakładów Francuzi chcą rozwijać się dalej.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa rosnąć ma rynek opieki długoterminowej, którego wartość PwC szacuje na około 6 mld zł, a średnioroczną dynamikę wzrostu - na 6 proc. Według prognoz, w ciągu najbliższych dwóch dekad liczba Polaków po 65. r.ż. zwiększy się o 3 mln i sięgnie 8,5 mln osób.

Jak zdradza w Pulsie Biznesu Beata Leszczyńska, prezes Orpea Polska, nakłady inwestycyjne na pojedynczy projekt domu opieki to średnio 8-10 mln euro, wliczając zakup nieruchomości, budowę lub adaptację obiektu oraz jego wyposażenie. Jeśli obok domu opieki powstaje klinika rehabilitacyjna, to koszt się podwaja.

Finalizowana jest umowę przejęcia budowanego na warszawskim Tarchominie domu opieki, który będzie oddany do użytku w październiku, wybrano też generalnego wykonawcę nowego domu opieki w Piasecznie - budowa rozpocznie się wkrótce i potrwa 14-15 miesięcy. Orpea ruszy także z budową kliniki rehabilitacyjnej w Międzylesiu i przebudową ośrodka w Konstancinie.

Spółka szuka ponadto lokalizacji pod kolejne warszawskie domy opieki. Do końca wakacji chce podpisać umowy na dwa ośrodki klasy premium na Mokotowie i Woli. Trwa też poszukiwanie trzeciej lokalizacji. We Wrocławiu wkrótce ma ruszyć adaptacja historycznego kompleksu szpitalnego przy ulicy Traugutta na potrzeby domu opieki.

Obecnie większość przychodów grupy Orpea w Polsce - ok. 65 proc. - pochodzi z kontraktu z NFZ.

Więcej: www.pb.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR