Gdańsk: WOŚP przekazuje swoją część datków na rzecz hospicjum ks. Dutkiewicza

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 stycznia 2019 10:56


Gdańsk: WOŚP przekazuje swoją część datków na rzecz hospicjum ks. Dutkiewicza Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza to cele, na które wolontatiusze WOŚP i hospicjum będą zbierali datki podczas uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Wspólna zbiórka datków fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza odbędzie się na prośbę rodziny prezydenta Adamowicza. Zebrane w ten sposób pieniądze mają zastąpić - na prośbę rodziny zmarłego - kwiaty i znicze przynoszone w hołdzie prezydentowi. Środki przeznaczone zostaną na na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej prezydentowi Gdańska.

Zbiórka ta ma stanowić kontynuację 27. Finału WOŚP. Wolontariusze wyposażeni będą w finałowe identyfikatory i w skarbonki oznaczone symboliką żałobną. Tradycyjnie rozdawać będą naklejki z czerwonymi serduszkami WOŚP.

Prezes zarządu Hospicjum im. ks. Dutkiewicza Anna Janowicz, cytowana w komunikacie prasowym gdańskiego urzędu, podkreśliła, że "miesza się w nas żal, niedowierzanie z szokiem i z poczuciem wyróżnienia i z wielką ilością dobroci, która do nas płynie". Wyraziła jednocześnie "ogromne podziękowania za wszelką dobroć".

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w Gdańsku 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydenta przewieziono do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę w bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR