Gorzów Wlkp.: zbiórka na rzecz Hospicjum św. Kamila
Autor: PAP/Rynek Seniora   12 kwietnia 2018 09:39

W czwartek (12 kwietnia) w Gorzowie Wlkp. odbędzie się 18. zbiórka publiczna na rzecz Hospicjum św. Kamila. Na ulice miasta wyjdzie około tysiąca wolontariuszy. Datki będą zbierane od godz. 8 do 19, a cały dochód przeznaczony na funkcjonowanie hospicjum.

Wolontariuszy będzie można spotkać niemal w cały mieście, m.in. przy dużych sklepach sieciowych, galeriach handlowych, ale też w wielu innych miejscach.

Wśród kwestujących będą uczniowie szkół średnich, studenci, członkowie różnych wspólnot Kościoła katolickiego i ludzie od lat związani z hospicjum. Każdy wolontariusz będzie posiadał identyfikator i zaplombowaną puszkę.

Gorzowskie hospicjum jest jedną z największych tego tupu instytucji w woj. lubuskim. Aktualnie opiekuje się 70 pacjentami w trzech działach medycznych - hospicjum stacjonarnym, domowym i domowym dla dzieci.

Ponadto placówka pomaga 40 osobom w dwóch działach niemedycznych - dziennego pobytu i świetlicy dla dzieci "Jaskółka".

- Niesienie pomocy ludziom terminalnie chorym oraz wspieranie ich rodzin to nasza misja. Niestety, profesjonalna i godna opieka wymaga nakładów finansowych. Sam kontrakt z NFZ nie jest w stanie ich pokryć. Dlatego staramy się pozyskiwać pieniądze z różnych źródeł. Nie mamy wątpliwości, że jak co roku, gorzowianie okażą się hojni i czuli na cierpienie innych ludzi - powiedział PAP dyr. hospicjum Marek Lewandowski.

Podstawą działalności hospicjum jest kontrakt z NFZ. Tegoroczny opiewa na ok. 2 mln zł. To jednak nie pokrywa całości wydatków placówki, gdyż jej roczny budżet to ok. 3,4 mln zł.

Brakujące pieniądze hospicjum uzyskuje od sponsorów, wpływów z różnego rodzaju akcji charytatywnych i darowizn w ramach 1 proc. podatku. Przed rokiem podczas ulicznej zbiórki udało się zebrać 101,5 tys. zł. Wyniki tegorocznej kwesty będą znane w piątek (13 kwietnia br.).

Gorzowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila działa od 1993 roku; od 1995 roku organizacja mieści się w budynku po żłobku przy ul. Stilonowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR