Griffin Real Estate nie wyklucza inwestycji w ośrodki opieki

RYNEK OPIEKI

Autor: DK, money.pl/Rynek Seniora   23 marca 2016 11:01


Griffin Real Estate nie wyklucza inwestycji w ośrodki opieki Szef Griffina nie wyklucza inwestycji w placówki medyczne lub ośrodki opieki osób starszychFot. PTWP Piotr Waniorek

We wtorek, 22 marca, na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje korporacyjne wyemitowane przez Griffin Real Estate Invest Sp. z o.o. - spółkę z grupy Griffin Real Estate. Łączna wartość pierwszej emisji to 147 mln złotych. Emitent za uzyskane środki chce finansować zobowiązania i nowe inwestycje. Nie wyklucza inwestycji w ośrodki opieki nad osobami starszymi.

Griffin Real Estate Invest Sp. z o.o. wyemitował 1,470 obligacji serii 1A o wartości nominalnej 100 tys. zł każda, z terminem zapadalności 2 lata. Kolejna emisja nastąpi w drugim kwartale br. 

- Wejście na rynek Catalyst to naturalny krok. Do tej pory obracaliśmy środkami własnymi oraz naszych partnerów. Mamy jednak coraz więcej planów, pomysłów, które chcemy realizować. Dlatego pozyskane środki przeznaczymy przede wszystkim na dalsze inwestycje Grupy - powiedział Przemysław Krych, CEO Griffin Real Estate.

Według jego słów, program emisji obligacji daje możliwości wykorzystania go do kwoty 350 mln zł. Środki mogą zostać wykorzystane chociażby na finansowanie kolejnych akwizycji.

Griffin nie wyklucza również dalszego pozyskiwania środków na inwestycje z rynku kapitałowego, zarówno giełdy warszawskiej jak też i innych parkietów.

- Natomiast środki z tej emisji obligacji chcemy w znacznej mierze przeznaczyć na rozbudowę sieci akademików, w którym to sektorze Griffin jest w Polsce prekursorem. Planujemy też kolejne akwizycje zarówno wybranych aktywów jak i spółek z sektora nieruchomości, o których mam nadzieję już niebawem będziemy mogli informować - dodaje Maciej Dyjas, Co-CEO Griffin Real Estate.

Przemysław Krych nie wykluczył ponadto inwestycji w placówki medyczne lub ośrodki opieki osób starszych. Według jego słów, portfele takich aktywów mogłyby być w przyszłości również upublicznione lub sprzedane do inwestorów branżowych, a Griffin pozostałby ich zarządzającym.

Griffin Real Estate to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce - zakup pakietu 65,99% akcji spółki Echo Investment.

Zarządza aktywami nieruchomościowymi w Polsce przekraczającymi 3 mld euro. Dysponuje 1,2 mln mkw. wynajmowalnej przestrzeni pod zarządzaniem lub w budowie. Aktualnie realizuje 55 projektów w ramach Griffina i Echo.

Rynek obligacji Catalyst rozpoczął działalność 30 września 2009 roku. Prowadzony jest na platformach transakcyjnych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i BondSpot. Catalyst tworzą cztery platformy obrotu. Wszystkie przeznaczone są dla skarbowych i nieskarbowych instrumentów dłużnych - obligacji komunalnych, korporacyjnych oraz listów zastawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.