Interwencja w domu opieki w Trzciance pod Warszawą. Sprawę bada policja

RYNEK OPIEKI

Autor: TVN24/Rynek Seniora   26 kwietnia 2016 11:28


Interwencja w domu opieki w Trzciance pod Warszawą. Sprawę bada policja Dom opieki w Trzciance pod Warszawą jest kontrolowany przez policję. Fot. Lukas Plewnia/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W związku z podejrzeniem nieprawidłowości w domu opieki w Trzciance pod Warszawą reporterka TVN-u zatrudniła się w placówce. Według jej relacji chorzy są krępowani pasami, wybudzani w nocy oraz zbyt rzadko myci. W poniedziałek (25 kwietnia 2016 r.) na miejscu pojawiła się policja.

Dziennikarka zatrudniona w domu opieki w Trzciance przez 36 godzin obserwowała funkcjonowanie ośrodka. Zrelacjonowała, że większość pensjonariuszy przywiązuje się do łóżek i foteli pasami samochodowymi, a pod materacami znajdują się "​kaftany bezpieczeństwa", którymi chorym knebluje się ręce na noc, a niektórym też w ciągu dnia.

Ponadto, jak poinformowała dziennikarka, pensjonariusze kąpani są rzadziej niż raz w tygodniu, przewija się ich w ostateczności, a okolice intymne podmywa tą samą gąbką i wyciera jednym ręcznikiem. Reporterka stwierdziła także, że chorzy na alzheimera są wybudzani w nocy.

Podsumowując relację powiedziała, że nie widziała niczego, co mogłaby przypominać jakąkolwiek pracę terapeutyczną czy terapię zajęciową w ośrodku w Trzciance. 

Portal TVN24 przytacza także stanowisko dyrektora i pracowników, którzy twierdzą, że przypinanie podopiecznych pasami to obowiązek, a rodziny mają tego świadomość.

25 kwietnia 2016 r. dziennikarze zdecydowali się na interwencję w ośrodku.W jej trakcie wezwali policję. Jak poinformowała Alicja Śledziona, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, policjanci przeprowadzili oględziny oraz wezwali pogotowie, które stwierdziło, że podopieczni nie wymagają hospitalizacji. Funkcjonariusze od rana (26 kwietnia) kontynuują kontrolę ośrodka w Trzciance "w związku z podejrzeniem możliwości znęcania się nad podopiecznymi". 

Więcej: www.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.