Jakie warunki w zakładzie opiekuńczym? Zobacz galerię z Wielkopolski
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   02 czerwca 2016 16:20

Prywatny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Złotowie przy ul. Wodociągowej zlokalizowany jest ok. 30 km na północny-wschód od Piły. Jednostka świadczy usługi opieki długoterminowej i medycyny paliatywnej, dysponując 73 łóżkami w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych.

Złotowski ZOL zajmuje się całodobową pielęgnacją, rehabilitacją oraz kontynuacją leczenia świadczeniobiorców przewlekle chorych i tych, którzy przebyli leczenie szpitalne i mają ukończony proces diagnozowania leczenia operacyjnego lub intensywnego leczenia zachowawczego, a nie wymagają już dalszej hospitalizacji w oddziale szpitalnym.

Część z tych osób ze względu na stan zdrowia i niesprawność fizyczną, brak samodzielności w samoopiece i samopielęgnacji czy konieczność stałej kontroli lekarskiej powinna przebywać w ZOL-u - do takich właśnie pacjentów swoją ofertę kieruje jednostka.

Kadrę medyczną ZOL-u stanowi zespół lekarski, rehabilitacyjno-terapeutyczny oraz pielęgniarsko- opiekuńczy. Pozostali lekarze specjaliści dostępni są na wezwanie telefonicznie.

Do dyspozycji pacjentów są m.in. pracownia terapii zajęciowej, blok rehabilitacyjny i jadalnia, w której serwowane są - przygotowywane na miejscu - posiłki. Obiekt posiada własną kuchnię, a wyżywienie może być dostosowane do zaleceń dietetycznych.

ZOL jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, zaś podopieczni mają zapewnioną opiekę duszpasterską zgodnie ze swoim wyznaniem. Na miejscu można skorzystać z usług fryzjerskich i krawieckich,

Zakład zawiera z każdym pacjentem kwalifikującym się do ZOL-u (lub z opiekunem prawnym pacjenta) umowę cywilno-prawną, która zawiera warunki pobytu, zakres świadczonych usług medycznych oraz koszt pobytu.

Aktualnie komercyjna cena za jeden dzień zakwaterowania wynosi 110 zł, a w przypadku osób ocenianych w skali Barthel na zero punktów - do 320 zł. Cena obejmuje wyłącznie koszty własne. Do placówki nie przyjmuje się pacjentów, jeżeli podstawowym wskazaniem jest choroba psychiczna lub uzależnienie - w szczególności od alkoholu. 

Złotowski ZOL jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.