Jolanta Kwaśniewska otwiera "Kącik Babci i Dziadka"

RYNEK OPIEKI

Autor: KLX/Rynek Seniora   07 stycznia 2016 15:04


Jolanta Kwaśniewska otwiera "Kącik Babci i Dziadka" Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. F. Salezego w Warszawie. Fot. materiały prasowe

„Kąciki Babci i Dziadka” to nowa inicjatywa Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej realizowana w ramach programu „Oswajanie starości”. W 2016 roku w całej Polsce będą powstawać miejsca, w których osoby starsze będą mogły przyjemnie i aktywnie spędzać czas. Pilotażowa placówka powstała w Warszawie.

Fundacja „Porozumienie Bez Barier” po latach działalności na rzecz dzieci, poszerza swoją działalność o aktywności, których celem jest uwrażliwienie opinii publicznej na kwestię starości. Fundacja planuje realizować ten cel przez uruchamianie w całym kraju ośrodków, gdzie populacja seniorów mogłaby aktywnie spędzać czas.

- Starzenie się społeczeństw jest niezaprzeczalnym faktem, o skali globalnej. Starości nie unikniemy, ale możemy mieć wpływ na to jak będzie wyglądać. Stąd pomysł, by tworzyć miejsca, które będą aktywizować osoby starsze - wyjaśnia Jolanta Kwaśniewska.

Pierwszy „Kącik Babci i Dziadka” powstał w Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie. - Liczę, że w 2016 roku uda się nam tworzyć w Polsce kolejne takie miejsca. W ten sposób chcemy przywrócić starości godność - podkreśla Jolanta Kwaśniewska.  

Bezpłatną wystawę 20 zdjęć z odsłony pionierskiego projektu Kącika Babci i Dziadka będzie można obejrzeć od 8 do 31 stycznia w hali głównej Dworca Wschodniego w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.