Kędzierzyn-Koźle: najpierw hospicjum domowe, potem stacjonarne
Autor: MK/Rynek Seniora   08 kwietnia 2015 13:45

Władze Kędzierzyna-Koźla (Opolskie) przygotowują się do ogłoszenia konkursu na prowadzenie hospicjum domowego oraz poradni medycyny paliatywnej. Na obydwa cele w tym roku chcą wydać 200 tys. zł. Kolejnym etapem ma być uruchomienie hospicjum stacjonarnego.

Hospicjum stacjonarne to temat, który w Kędzierzynie-Koźlu powraca od lat. Poprzednie władze miasta przejęły od samorządu powiatowego pod koniec zeszłego roku obiekt przy ul. Judyma, który miał być zaadoptowany na ten cel. 

- Koszt przeprowadzenia wszystkich prac szacujemy wstępnie na ok. 4 mln zł - mówi w rozmowie z portalem rynekseniora.pl Jarosław Jurkowski, rzecznik prasowy urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu. - W tegorocznym budżecie mamy zabezpieczone 50 tys. zł na dokumentację tej inwestycji, a w wieloletnim planie finansowym na jej realizację zarezerwowano 3 mln zł. 

Na razie działania miasta na rzecz osób chorych i starszych mają się skupić na organizacji hospicjum domowego oraz poradni medycyny paliatywnej. Jak tłumaczy Jarosław Jurkowski, to cele, które z jednej strony da się osiągnąć szybciej i mniejszym nakładem środków, z drugiej będą one realnym wsparciem dla potrzebujących. 

Rzecznik zapewnia, że miasto nie zrezygnowało ze stworzenia placówki stacjonarnej. - Budynek przy ul. Judyma położony jest w centrum miasta, w pobliżu szpitala. Z jednej strony to jego zaleta, m.in. ze względu na dobry dojazd. Z drugiej strony ruchliwe ulice nie są najlepszym sąsiedztwem dla podopiecznych hospicjum - mówi.

Jurkowski tłumaczy, że z tego m.in. powodu miasto bierze pod uwagę różne lokalizacje. Nie odrzuca jednak ostatecznie pomysłu stworzenia hospicjum przy ul. Judyma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR