Kielecka Caritas uruchamia mieszkania aktywizujące dla niepełnosprawnych

RYNEK OPIEKI

Autor: Onet/Rynek Seniora   16 listopada 2015 09:36


Kielecka Caritas uruchamia mieszkania aktywizujące dla niepełnosprawnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Caritas Diecezji Kieleckiej przy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie stworzyło mieszkania aktywizujące dla niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 3,4 mln zł, część tej kwoty Caritas pozyskała z Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.

Mieszkania mieszczą się w czterokondygnacyjnym budynku. Będą przeznaczone dla blisko 60 osób niepełnosprawnych, które nie wymagają całodobowej opieki.

Mieszkania są dwupokojowe, z aneksem kuchennym oraz łazienką. W podziemiach budynku znajdują się też m.in. dwa pomieszczenia do kinezyterapii oraz sala do terapii indywidualnej.

Jak podkreśla dyrektor Caritas diecezji kieleckiej, ks. dr Stanisław Słowik, jest to „dopełnienie oferty dla osób częściowo samodzielnych”, które będą mieszkać w nowym skrzydle i korzystać z rehabilitacji dotąd, dopóki będą w stanie samodzielnie funkcjonować. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia mieszkańcy będą mogli bezpośrednio przenieść się do domu opieki społecznej w obrębie placówki.

Dom dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie działa od 1993 r. Obecnie jest to placówka medyczno-rehabilitacyjna oraz rekolekcyjna, z wielofunkcyjnym centrum niesienia pomocy leczniczej i duchowej dla ok. kilku tysięcy potrzebujących w skali roku.

Codziennie z usług leczniczo-pielęgnacyjnych korzystają mieszkańcy domu pomocy społecznej, podopieczni ZOL, oddziału rehabilitacyjnego, gabinetów ambulatoryjnych - łącznie ok. 120 osób.

Więcej: www.onet.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR