Kopacz o Senior-WIGOR: być może złagodzimy kryteria dofinansowania
Autor: PAP/Rynek Seniora   28 sierpnia 2015 08:34

Polityka senioralna i tworzenie dziennych domów Senior-WIGOR to tematy podejmowane drugiego dnia wizyty premier Ewy Kopacz na Opolszczyźnie. Szefowa rządu była w czwartek (27 sierpnia)  w Głubczycach i Opolu.

Popołudniowy briefing w czwartek premier Kopacz przeprowadziła na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu.

Na stadionie szefowa rządu spotkała się z aktywnymi seniorami, w tym z ambasadorką programu Senior-WIGOR Gabrielą Haczyk.

Kopacz powiedziała, że w dotkniętym problemami demograficznymi woj. opolskim za 10 lat niemal co trzeci mieszkaniec będzie w wieku powyżej 55 lat.

Podkreśliła, że w związku z tym ważne są takie inicjatywy, jak tworzenie dziennych domów Senior-WIGOR. - Dzisiaj wiemy, że program i konkurs na Senior-WIGOR został już rozstrzygnięty, jeszcze w tym roku powstanie ponad 100 takich domów - zaznaczyła Kopacz.

W tym roku dofinansowanie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR otrzyma 119 samorządów z całej Polski. Najwięcej placówek - po 14 - powstanie w woj. śląskim i wielkopolskim. Jak poinformował w czwartek wojewoda opolski Ryszard Wilczyński dwie mają postać na Opolszczyźnie - w Pokoju i Głogówku.

Kopacz dodała, że kryteria, które zostały zastosowane w przypadku dofinansowania tych inwestycji "może są wygórowane w pierwszym konkursie".

- Zastanawiamy się po szczegółowych rozwiązaniach, czy nie powinniśmy w wielu obszarach (ich) złagodzić - zapowiedziała. - Ale najważniejsze, że dzisiaj już są chętni do budowania takich domów dziennego pobytu - podsumowała, przypominając, że na program ten do 2020 roku przeznaczonych zostało 370 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.