Kostrzyn nad Odrą: od lipca nowe usługi w szpitalu, skorzystają starsi pacjenci

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Zdrowia/Rynek Seniora   25 maja 2017 13:22


www.rynekzdrowia.pl
Kostrzyn nad Odrą: od lipca nowe usługi w szpitalu, skorzystają starsi pacjenci Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od 1 lipca br. w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) rozpocznie działalność poradnia medycyny paliatywnej oraz pielęgniarska opieka długoterminowa domowa. Na te usługi szpital otrzymał kontrakt z NFZ.

Poradnia medycyny paliatywnej sprawuje ambulatoryjną opiekę nad chorymi w trakcie leczenia onkologicznego. Obejmuje ona m.in. zwalczanie bólu, łagodzenie innych dolegliwości związanych z chorobą, wsparcie rodziny chorego czy pomoc w okresie żałoby. Rejestracja do poradni zostanie uruchomiona 1 lipca 2017 r. Do poradni paliatywnej może skierować lekarz POZ lub inny specjalista.

Drugą dostępną od 1 lipca usługą dla pacjentów i ich rodzin będzie pielęgniarska opieka długoterminowa domowa nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu.

Do pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej mogą być zakwalifikowani pacjenci, którzy w skali Barthel otrzymali 40 punktów lub mniej i nie zostali objęci opieką np. zakładu opiekuńczego.

Świadczenia w domowej opiece długoterminowej udzielane są na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, do którego dołącza się kartę oceny pacjenta. Wizyty pielęgniarki w domu chorego powinny się odbywać nie rzadziej niż cztery razy w tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR