Kraków: będą pieniądze z budżetu na pawilon artysty seniora

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP, UM Kraków/Rynek Seniora   18 listopada 2015 10:21


Kraków: będą pieniądze z budżetu na pawilon artysty seniora W Krakowie miasto zainwestuje w trzecie pawilon dla artystów seniorów. Fot. Fotolia

4 mld 291 mln zł to dochody Krakowa zaplanowane w przyszłorocznym budżecie. 44 mln zł władze Krakowa chcą wydać na modernizację placówek służby zdrowia i opieki społecznej (m.in. na modernizację Szpitala im. Żeromskiego, budowę pawilonu artysty seniora).

Prezydent Jacek Majchrowski mówił we wtorek (17 listopada), że jedna trzecia kwoty przeznaczonej w 2016 r. na inwestycje będzie dotyczyła dużych inwestycji strategicznych, a dwie trzecie mniejszych zadań, mających wpływ na komfort życia w mieście.

- To pierwszy budżet przygotowany w nowej kadencji samorządu. Starałem się, by odzwierciedlał elementy związane z moim programem wyborczym, który zakłada zwiększenie komfortu życia w mieście, czyli realizację drobnych, ułatwiających życie mieszkańców inwestycji, kosztem inwestycji strategicznych. Choć te inwestycje strategiczne nie są zupełnie poza budżetem. Są one kontynuowane i wybraliśmy rozwiązanie, że nie będziemy ich odkładać, ale korzystając ze środków unijnych robić - mówił podczas prezentacji projektu budżetu prezydent Majchrowski.

Na inwestycje władze Krakowa chcą wydać w 2016 r. niemal 765 mln zł, z czego 422,2 mln zł na tzw. inwestycje programowe, krótkoterminowe, podnoszące komfort życia w mieście, a 266,7 mln zł na inwestycje strategiczne.

W Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie (przy ul. Helclów 2) już wybudowane zostały dwa pawilony w których zamieszkali seniorzy - artyści. Niektórzy z nich mimo sędziwego wieku są aktywni, malują, biorą udział w plenerach i wystawach. Aktualnie Dom ma jeszcze jedno poważne zadanie - wybudować trzeci pawilon seniora artysty, przeznaczony dla 55 osób.

Czytaj więcej: Kraków: w DPS-ie Helclów zbudują trzeci pawilon artysty seniora

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.