Kraków: dotacja z budżetu na sprzęt dla ZOL-u

RYNEK OPIEKI

Autor: MK/Rynek Seniora   26 czerwca 2015 10:20


Kraków: dotacja z budżetu na sprzęt dla ZOL-u

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Krakowie otrzymają łącznie 60 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta, z części przeznaczonej na realizację zadań inwestycyjnych Dzielnicy XVIII i Dzielnicy XI.

Uchwałę o udzieleniu dotacji radni miejscy przyjęli na sesji, która odbyła się 24 czerwca. Została ona została poprzedzona uchwałami Rady Dzielnicy XII i XVIII o przyznaniu środków na sprzęt medyczny dla szpitala i ZOL-u.

W przypadku Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego przyznana dotacja (40 tys. zł) zostanie przeznaczona  zakup łóżek szpitalnych, wózków siedzących i podnośnika dla osób niepełnosprawnych. Środki przyznane Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu (20 tys. zł) zostaną wydane na zakup podnośnika elektrycznego z wagą medyczną.

Jak informuje krakowski magistrat, do chwili obecnej z budżetu miasta Krakowa na 2015 r. miejskim podmiotom leczniczym zostały udzielone dotacje do wysokości 17,6 mln zł, w tym m.in.:

- dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie kwota 500 tys. zł z przeznaczeniem na opracowanie Programów Funkcjonalno-Użytkowych i dokumentacji projektowych na potrzeby budowy pawilonu nr 5 i przebudowy pawilonu nr 3. Ponadto, od 2014 r. Zakład realizuje projekt pn. „Przebudowa Pawilonu Nr 4 Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krakowie oraz wdrożenie programu edukacyjnego w zakresie opieki długoterminowej”, współfinansowany ze środków MF EOG i NMF 2009-2014, którego wartość w części inwestycyjnej w roku 2015 r. wynosi 4,2 mln zł.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.