Kujawsko-Pomorskie: hospicjum zainteresowane kupnem nieruchomości

RYNEK OPIEKI

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Seniora   17 czerwca 2016 12:23


Kujawsko-Pomorskie: hospicjum zainteresowane kupnem nieruchomości Jest szansa, by niezagospodarowane pomieszczenia przy ul. Szpitalnej w Żninie służyły opiece paliatywnej. Fot. Fotolia

Starostwo powiatowe w Żninie od wielu lat czasu stara się znaleźć pomysł na zagospodarowanie nieużytkowanej części obiektu przy ul. Szpitalnej 32. Władze powiatu informują, że pomieszczeniami zainteresowało się hospicjum Dom Sue Ryder z Bydgoszczy - jest więc szansa, że w obiekcie będzie świadczona opieka długoterminowa i paliatywna.

W budynku aktualnie znajdują się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk“, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz archiwum stworzone na potrzeby starostwa. Pozostałe niezagospodarowane pomieszczenia przeznaczone do sprzedaży zajmują ponad 3,5 tys. m kw.

Według informacji starosty Zbigniewa Jaszczuka właśnie tą częścią zainteresowany jest Dom Sue Ryder z Bydgoszczy. Hospicjum udziela świadczeń medycznych osobom, które wymagają specjalistycznej opieki paliatywnej i długoterminowej. 

Do sprzedaży wystawione zostaną dwie całe górne kondygnacje i ciągi komunikacyjne oraz część pomieszczeń wysokiego i niskiego parteru. Aktualnie pomieszczenia są w stanie surowym zamkniętym. 

Władze powiatu zapowiadają, że w czerwcu podadzą do publicznej wiadomości dokładny wykaz nieruchomości do sprzedaży, a po 21 dniach ruszy procedura przetargowa. Sam przetarg ma się odbyć prawdopodobnie we wrześniu 2016 r.

Nieruchomość od roku 1999 jest własnością powiatu żnińskiego. Według wcześniejszych pomysłów miał tu powstać dom pomocy społecznej, oddział psychiatrii czy klinika wybudzeń - ale żadnej z tych wizji nie udało się sfinalizować.

Dom Sue Ryder średnio rocznie obejmuje opieką ponad 5 tys. osób z Bydgoszczy i regionu. Starosta żniński, powołując się na rozmowy z kierownictwem DSR podkreśla, że zapotrzebowanie na takie usługi jest w regionie ogromne.

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.