Łódź: "ogromne zapotrzebowanie" na łóżka w ZOL-ach, jest konkurs NFZGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 01 października 2019 14:01


Łódzki NFZ "w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie" ogłosił konkurs na 80 łóżek w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 17 października br.

W konkursie wystartowało siedem placówek z woj. łódzkiego - w tym m.in. Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera w Łodzi. Umowy mają być podpisane od 1 listopada.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, wiosną br. miasto zlikwidowało szpital z oddziałami internistycznymi i geriatrycznymi Miejskiego Centrum Medycznego przy ul. Przyrodniczej, gdzie mogło być leczonych jednocześnie nawet 70 pacjentów. Seniorzy bez skutku pisali listy do prezydent Łodzi, walcząc o ważną dla siebie placówkę.

Urzędnicy pocieszali ich, że w poszpitalnych wnętrzach lada moment zacznie działać ZOL. Budynki stoją jednak puste, bo oferta MCM im. Jonschera we wcześniejszym konkursie NFZ zdobyła za mało punktów. Teraz znów jest szansa na ich zagospodarowanie.

W Łódzkiem działa 27 ZOL-i z miejscami dla 1280 pacjentów.

Więcej: wyborcza.pl