Łódzki Szpital Bonifratrów rozszerza ofertę dla seniorów
Autor: MK/Rynek Seniora   22 września 2015 09:15

Całodobowa opieka opiekuńczo-pielęgniarska, konsultacje lekarza prowadzącego, rehabilitacja. To wybrane usługi świadczone przez Całodobowe Usługi Medyczne (CUM) - jednostkę uruchomioną przez Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi. Szpital rozszerza także ofertę o porady z zakresu opieki psychogeriatrycznej i psychopaliatywnej.

Pomieszczenia, w których mieści się CUM zostały wygospodarowane w ramach istniejącej powierzchni szpitala - w głównym budynku, na trzecim piętrze. CUM posiada aktualnie 12 łóżek, w przyszłości jednak ich liczba może zostać zwiększona.  

Szpital poniósł koszty remontu oraz zakupu dodatkowego wyposażenia, w tym sprzętu medycznego. - Zdecydowaliśmy się na ten krok ze względu na specyfikę Szpitala Zakonu Bonifratrów, jego misję oraz nastawienie na pomoc osobom starszym oraz rosnące potrzeby na tego typu usługi w Łodzi - mówi Karolina Krauze-Strzelec odpowiadająca za promocję szpitala. 

CUM świadczy usługi komercyjne, koszt pobytu to 3,5 tys. brutto za miesiąc. Jeżeli pobyt trwa dłużej, kwota jest proporcjonalnie zmniejszana.

Cena obejmuje: całodobową opiekę opiekuńczo-pielęgniarską, zabiegi higieniczne, konsultacje lekarza prowadzącego (3 w tygodniu + w nagłych przypadkach), zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie, procedury rehabilitacyjne (4 x 30 min. /tydzień), badania laboratoryjne (morfologia, badanie ogólne moczu) przy przyjęciu, opiekę psychologa, dietetyka, duszpasterską (na życzenie), w zakresie ziołolecznictwa (na życzenie), zalecone konsultacje specjalistyczne (chirurgiczne, ortopedyczne, kardiologiczne, gastroenterologiczne, okulistyczne, z zakresu medycyny paliatywnej), sprzęt ułatwiający poruszanie się: wózki, balkoniki itp.  

Szpital, w ramach świadczeń udzielanych przez poradnię psychologiczną uruchomił również nowy rodzaj usług - porady z zakresu pomocy psychogeriatrycznej oraz psychopaliatywnej dla pacjentów oraz ich rodzin. Porady udzielane są na zasadach komercyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.