Lubelskie: prokuratura bada kolejne samobójstwo w ZOL-u

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   25 sierpnia 2016 10:07


Lubelskie: prokuratura bada kolejne samobójstwo w ZOL-u W roku 2016 w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Smoligowie samobójstwo popełniło dwóch podopiecznych. Fot. Steven Lilley/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie prowadzi postępowanie w sprawie śmierci pacjenta Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie. 66-latek pod koniec lipca powiesił się na ramie własnego łóżka za pomocą pętli wykonanej z fragmentu prześcieradła. W ciągu ostatniego roku to już drugie samobójstwo w tej placówce - zauważa Dziennik Wschodni.

W trakcie zarządzonej przez prokuraturę sekcji zwłok nie znaleziono śladów wskazujących na działalność osób trzecich. Śledczy sprawdzają, czy ktoś namową, przez udzielenie pomocy lub zmuszanie nie doprowadził mężczyzny do targnięcia się na własne życie. Analizują także dokumentację medyczną podopiecznego. Jak twierdzi prokurator rejonowy Artur Kubik, na razie nic nie wskazuje na to, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Zapowiedział jednak przesłuchania pacjentów i personelu ośrodka.

30 lipca pracownicy ZOL-u powiadomili policję, że jeden z ich podopiecznych targnął się na własne życie. Kilka godzin wcześniej jedna z pielęgniarek odnalazła w sali na trzecim piętrze budynku zwłoki 66-latka. Leżał na własnym łóżku, do którego ramy przywiązał pętlę z materiału oderwanego od prześcieradła. Gdy targnął się na życie w tej samej sali przebywało też dwóch innych pensjonariuszy, ale obaj w tym czasie spali.

To nie pierwsze samobójstwo w opisywanej placówce. W styczniu 2016 r. również 66-letni pacjent powiesił się na ramie swojego łóżka na pętli wykonanej ze sznurka od dresów. Ta sprawa zakończyła się umorzeniem.

„Droga Życia” w Smoligowie jest niepubliczną instytucją posiadającą kontrakt z NFZ. Działa od 16 lat. Udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób, które w skali Barthel otrzymały 40 pkt lub mniej.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR