Lublin: urząd miasta potwierdził nieprawidłowości w DPS-ie

RYNEK OPIEKI

Autor: Kurier Lubelski, JW/Rynek Seniora   18 marca 2016 10:42


Lublin: urząd miasta potwierdził nieprawidłowości w DPS-ie Kontrola lubelskiego urzędu miejskiego potwierdziła nieprawidłowości w dostawie leków dla podpiecznych DPS-u w Lublinie przy ul. Ametystowej. Fot. www.dpsametystowa.lublin.eu

Znane są wyniki kontroli lubelskiego urzędu miasta w DPS-ie przy ul. Ametystowej w Lublinie. Audyt wykazał nieprawidłowości związane z dostawą leków dla pensjonariuszy.

Po doniesieniach medialnych, m.in. Kuriera Lubelskiego, wskazujących na manipulacje dotyczące cen leków dostarczanych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Ametystowej 22, na audyt w tej sprawie zdecydował się urząd miasta. Również Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe, po otrzymaniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (złożył je syn jednego z pensjonariuszy), wszczęła w tej sprawie własne dochodzenie. 

Czytaj więcej: Lublin: rusza dochodzenie ws. dostawy leków do DPS

Nieprawidłowości miały dotyczyć wysokich cen leków pełnopłatnych dla pensjonariuszy ośrodka. Mieli oni płacić za leki tego samego dostawcy drożej, niż kosztują one w aptece.

Dochodzenie z ramienia urzędu miasta prowadził Wydział Audytu i Kontroli. Audyt zweryfikował wątpliwe zagadnienia i ich całokształt ocenił krytycznie. Wykazał przy tym, że dotychczasowy sposób ewidencjonowania przyjętej gotówki za leki generuje ryzyko nierzetelnych rozliczeń finansowych zarówno z dostawcami, jak i mieszkańcami.

Dyrektor DPS przy Ametystowej otrzymał zalecenia pokontrolne i zagwarantował, że zostały one wprowadzone.

Lubelski DPS przy ul. Ametystowej składa się z dwóch części: jedna to dom przeznaczony dla 48 osób w podeszłym wieku oraz przewlekle somatycznie chorych, druga to mieszkania chronione, przeznaczone dla 39 osób, które ze względu na trudną sytuację życiową, wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia, lecz nie wymagają całodobowej opieki.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.