Małopolski powiat traci DPS-y

RYNEK OPIEKI

Autor: Dziennik Polski/Rynek Seniora   03 czerwca 2016 13:53


Małopolski powiat traci DPS-y W woj. małopolskim spadkobierca prawdopodobnie przejmie drugi dom pomocy społecznej. Fot. Fotolia

Rozmowy starosty tarnowskiego z pełnomocnikami spadkobiercy dworu w Karwodrzy, w którym mieści się obecnie DPS, zakończyły się fiaskiem. Powiat w kwietniu 2016 r. w podobnych okolicznościach stracił inny DPS - w Stróżach.

Z przedstawicielami spadkobiercy dworu w Karwodrzy negocjował starosta tarnowski Roman Łucarz z zastępcami i radcą prawnym urzędu. Zabrali wycenę kilkuhektarowego parku wraz z rozbudowanym byłym dworem oraz zaadaptowanymi na potrzeby DPS-u kilkoma innymi budynkami. Według tejże ich wartość szacowana jest na 3,3 mln zł., jednak remonty budynków kosztowały 1,8 mln zł.

Starostwo chciało zapłacić spadkobiercy 2 mln zł, ale ten zażądał dwukrotnie więcej. Strony dały sobie jeszcze tydzień na negocjacje. Jeśli nie uda się im dojść do porozumienia, powiat zapowiada odwołania do sądu.

W innym przypadku w kwietniu 2016 r. przed tarnowskim sądem zapadła decyzja o wpisaniu do ksiąg wieczystych - jako właścicieli - spadkobierców innego zespołu dworsko-parkowego - w Stróżach - który od 1951 r. jest siedzibą domu pomocy społecznej.

Czytaj też: Małopolskie: spadkobiercy dawnych właścicieli przejmują siedziby DPS-ów

Spór sądowy w przypadku DPS-u w Karwodrzy może niestety skończyć się podobnie. W DPS-ie jest 80 miejsc dla chorych psychicznie kobiet. Przy placówce funkcjonuje też Środowiskowy Dom Samopomocy oraz odbywają się warsztaty terapii zajęciowej dla 50 niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych.

Starostwo nie wie, gdzie można byłoby przenieść pensjonariuszki - jedna z propozycji mówi, że mógłby to być pałac w Radłowie, w którym mieści się szkoła ponadgimnazjalna.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.