Małopolskie: pieniądze unijne na 40 projektów opiekuńczych

RYNEK OPIEKI

Autor: Rynek Seniora   19 września 2016 16:49


Małopolskie: pieniądze unijne na 40 projektów opiekuńczych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych dofinansowanie uzyska 40 nowatorskich pomysłów dotyczących usług opiekuńczych, a 6 z nich - dodatkowo - zostanie upowszechnionych w Polsce i wdrożonych do powszechnej praktyki. Pierwszy nabór wniosków zaplanowano na początek 2017 roku.

Ten nowy projekt Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie - instytucji Województwa Małopolskiego - skierowany jest do osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie, starszych oraz ich opiekunów.

- W Małopolsce wzrasta liczba osób niesamodzielnych z powodu wieku i niepełnosprawności. Coraz więcej osób potrzebuje wsparcia, pomocy medycznej, a także zwykłej uwagi, by móc zachować samodzielność i sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nimi codzienność. Bardzo często ciężar zapewnienia stałej pomocy takim osobom spoczywa na członkach ich rodzin. Niejednokrotnie dzieje się to kosztem ich pracy zawodowej i wiąże z brakiem czasu na odpoczynek czy kłopotami finansowymi - mówi wicemarszałek Wojciech Kozak.

Odpowiedzią na potrzebę poszukiwania nowych, bardziej skutecznych metod wsparcia osób zależnych i ich opiekunów jest Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych (MIIS) - projekt realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Głównym założeniem projektu MIIS jest znalezienie nowatorskich pomysłów w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych, także tych stosowanych lokalnie, które nie miałyby szans na rozwój bez odpowiedniego wsparcia. MIIS zakłada bowiem wsparcie finansowe na dopracowanie i przetestowanie 40 rozwiązań, z których 6 najlepszych zostanie upowszechnionych w Polsce i wdrożonych do powszechnej praktyki.

Na dofinansowanie swoich pomysłów w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi mogą liczyć m.in. osoby fizyczne, organizacje, jednostki sektora publicznego, przedsiębiorstwa, a także partnerstwa pomiędzy nimi.

Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych www.miis.rops.krakow.pl. Informacji udziela także Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie pod numer 12 639 15 35 lub mailowo miis@rops.krakow.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR