Małopolskie: rusza konkurs na innowacyjne usługi opiekuńcze

RYNEK OPIEKI

Autor: DK/Rynek Seniora   01 marca 2017 09:42


Małopolskie: rusza konkurs na innowacyjne usługi opiekuńcze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ogłasza I turę konkursu na innowacje społeczne, w ramach której odbędzie się nabór wniosków o powierzenie grantu na 40 innowacyjnych rozwiazań w zakresie usług opiekuńczych.

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych”, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Innowatorami mogą zostać osoby prawne, jednostki organizacyjne, jednostki sektora finansów publicznych, ale też osoby fizyczne mieszkające na terenie województwa małopolskiego.

Zgłaszane rozwiązania muszą być skierowane do osób niesamodzielnych i ich opiekunów, czyli osób niepełnosprawnych intelektualnie, osób niepełnoprawnych wymagających usług opiekuńczo-asystenckich, wsparcia asystenckiego przy uczestniczeniu w życiu społecznym i obywatelskim oraz osób starszych wymagających zapewnienia opieki w miejscu ich zamieszkania.

Podmioty, które przedstawią pomysł, będą ubiegać się o grant finansowy na przetestowanie innowacyjnego rozwiązania. Testowanie, czyli działania na rzecz bezpośrednich odbiorców pomysłu innowacyjnego nie może być realizowane dłużej niż 6 miesięcy, a maksymalna kwota o którą można ubiegać się w ramach grantu to 100 tys. zł.

Wwnioski przyjmowane będą od 27 marca 2017 r. do 7 kwietnia 2017 r. (decyduje data wpływu wniosku mailem do ROPS w Krakowie). Planowany termin rozstrzygnięcia Konkursu: maj 2017 r. Osoby i podmioty zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o przysłanie wniosku o powierzenie grantu w formie elektronicznej na adres: nabor.miis@rops.krakow.pl

Wszelkie informacje o projekcie oraz dokumentacja naboru dostępne są na stronie internetowej: www.rops.krakow.pl w zakładce „Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR