Małopolskie: ruszyły zapisy do Dziennego Domu Opieki Medycznej

RYNEK OPIEKI

Autor: JW/Rynek Seniora   02 listopada 2016 15:42


Małopolskie: ruszyły zapisy do Dziennego Domu Opieki Medycznej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwa rekrutacja do projektu „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Wierzchosławicach - Twoja droga do Zdrowia”. Na zajęcia zapisywać można seniorów 65+, którzy w ostatnim roku przeszli leczenie szpitalne i nie radzą sobie z samodzielnym życiem.

Świadczenia prozdrowotne w DDOM w Wierzchosławicach będą się odbywać od 1 grudnia 2016 r. na bazie 15 miejsc opieki nad osobami zależnymi. DDOM będzie działać w placówce prowadzonej przez spółkę Centrum Zdrowia Tuchów działającej pod adresem Wierzchosławice 39B. W tym samym budynku funkcjonuje już oddział rehabilitacji dziennej.

Z opieki mogą skorzystać osoby, których stan zdrowia nie pozwala na korzystanie jedynie z podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają one hospitalizacji w oddziale szpitalnym. Dla ich kwalifikacji ocena poziomu samodzielności (skala Barthel) musi się mieścić w określonym przedziale, od 40 do 65 punktów.

Celem działań, realizowanych przez Centrum Zdrowia Tuchów, jest poprawa stanu zdrowia i samodzielności życiowej 100 osób niesamodzielnych, które zostaną objęte wsparciem.

Uczestnicy projektu, pod opieką specjalistów, będą brali udział w zajęciach, odbywających się w tygodniu od rana do godzin popołudniowych. Mają ich przygotować do samoopieki oraz do życia z własną niepełnosprawnością. W zespole specjalistów, którzy będą pracować w wierzchosławickim DDOM, znajdą się: lekarz geriatra, lekarz rehabilitant, psycholog, farmaceuta, fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny i pielęgniarki.

Pilotażowy projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Wartość projektu wynosi:1 072 516,5o zł, z czego wkład Funduszy Europejskich to: 999 934,66 zł.

W sprawie rekrutacji można telefonować pod numer 882 139 607 lub pisać na adres ddom@czt.com.pl. Udział w programie jest bezpłatny, dla uczestników przewidziano także darmowe posiłki i zabiegi rehabilitacyjne.

Zakończenie realizacji projektu zaplanowano w maju 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR