Małopolskie: zarzuty dla opiekunki za domu pomocy za okradanie podopiecznych

RYNEK OPIEKI

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Seniora   29 sierpnia 2016 10:02


Małopolskie: zarzuty dla opiekunki za domu pomocy za okradanie podopiecznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Sądu Rejonowego w Limanowej trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy socjalnej Domu Pomocy Społecznej "Diana" w Kasinie Wielkiej (Małopolskie). Kobiecie zarzuca się, że od 6 października 2011 r. do 9 sierpnia 2015 r. przywłaszczyła sobie ponad 33 tys. zł, które były własnością pensjonariuszy. W Kasinie Wielkiej mieszka multimedalistka w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk.

Była już pracownica jako opiekunka odpowiadała za zakup odzieży i jedzenia dla mieszkańców. Kontrola dyrekcji DPS-u wykazała, że na przedkładanych paragonach była między innymi damska bielizna i odzież dziecięca, mimo że w placówce przebywają jedynie dorośli mężczyźni.

Jak tłumaczy Gazeta Krakowska, podejrzana w śledztwie częściowo przyznała się do przywłaszczenia pieniędzy pensjonariuszy. Stwierdziła jednak, że na pewno nie wszystkie rzeczy, które były na paragonach, kupiła dla siebie, a część faktycznie miała przekazywać pensjonariuszom. Nie była w stanie powiedzieć, jak dużo pieniędzy przywłaszczyła.

Zygmunt Kaletka, prezes Stowarzyszenia Wspierania Osób Psychicznie Chorych "Egida", które prowadzi Dom Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkiej, po stwierdzeniu nieprawidłowości zdecydował o zwolnieniu opiekunki za porozumieniem stron.

Akta sprawy analizowane są obecnie przez sędziego. Termin rozprawy został wyznaczony na październik 2016 r.

Dom Pomocy Społecznej ,,Diana” w Kasinie Wielkiej powstał we wrześniu 2003 r. Wówczas dom był przeznaczony dla 30 osób. W wyniku rozbudowy w 2009 r. liczba ta zwiększyła się do 66 osób. Do placówki trafiają osoby przewlekle psychicznie chore. Niektóre mają opiekunów prawnych.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR