Mazowsze zagłębiem domów seniora nowej generacjiwarszawa.wyborcza.pl/Rynek Seniora - 01 września 2015 15:42


Pod Warszawą powstaje nowa generacja domów opieki dla seniorów. Inwestorzy tłumaczą, że na Mazowszu mieszkają tysiące zamożnych osób, a społeczeństwo będzie się starzeć.

Już we wrześniu br. Medicover otwiera w Józefowie dom opieki Józefina dla 90 osób. Za miesięczny pobyt trzeba będzie tu zapłacić od 4 aż do nawet 13 tys. zł (najwyższa stawka dotyczy pacjentów leżących, wymagających stałego nadzoru i rehabilitacji). W cenie są całodobowa opieka pielęgniarska, rehabilitacja, zabiegi i animator prowadzący zajęcia.

Czytaj również: Medicover inwestuje w rynek opieki - nowe zdjęcia "Józefiny"

Dom Maklerski W Investment w przyszłym roku chce budować w Otwocku ekskluzywny kompleks dla osób starszych. Ma być gotowy w 2017 r. i składać się z domu seniora na 80 miejsc, ośrodka opiekuńczo-leczniczego dla osób leżących oraz ośrodka rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej (ten ma obsługiwać nie tylko pensjonariuszy, ale także pacjentów komercyjnych z zewnątrz). Miesięczny pobyt ma tu kosztować 15 tys. zł.

Czytaj również: Powstanie dom seniora dla najbogatszych. Podstawią nawet limuzynę z szoferem

Od dziesięciu lat w Otwocku działa ośrodek Dom nad Świdrem. Pobyt w jedynce kosztuje 4 tys. zł.

W Konstancinie od pięciu lat ośrodek opieki długoterminowej prowadzi LUX MED, właściciel sieci poradni medycznych. Za pobyt w pokoju dwuosobowym trzeba zapłacić 4,5 tys. zł. 

Więcej: www.warszawa.wyborcza.pl