MEDI-system wprowadza ofertę pobytów krótkoterminowychMK/Rynek Seniora - 23 czerwca 2015 14:52


Spółka MEDI-system, świadcząca usługi w zakresie opieki długoterminowej dla opiekunów i rodzin osób wymagających stałej opieki, zwłaszcza seniorów, wprowadza ofertę wakacyjnych pobytów krótkoterminowych.

W ramach dwutygodniowych turnusów pacjenci cierpiący na przewlekłe dolegliwości, będący w zaawansowanym stadium choroby, mający problemy z samodzielnym poruszaniem się oraz wykonywaniem podstawowych czynności, ale także osoby wymagające dodatkowego i stałego wsparcia będą mogli skorzystać m.in. edukacji zdrowotnej, terapii zajęciowej, ćwiczeń rehabilitacyjnych.

- Całodobowa opieka nad osobą wymagającą stałej uwagi i zaangażowania jest niezwykle wymagająca i obciążająca psychicznie dla opiekuna i rodziny - mówi Jolanta Gawrysiuk, dyr. Biura Obsługi Klienta MEDI-system.

- Z myślą o takich pacjentach i ich rodzinach stworzyliśmy usługę pobytów krótkoterminowych - dodaje.

Dzienny koszt pobytu w ramach oferty wynosi od 88 zł na pobyt trwający 14 dni.

Osoby, które zdecydują się skorzystać z usługi „opieka krótkoterminowa” mają możliwość  monitorowania opieki nad bliskim przez całą dobę. Umożliwia to platforma „Portal dla Rodziny”, na której na bieżąco podawane są najważniejsze informacje dotyczące m.in. zajęć, w których uczestniczy senior.  

Do spółki MEDI-system należy sześć ośrodków zlokalizowanych w Warszawie i okolicach. Dysponują 650 miejscami.

Specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, zaburzeniami poznawczymi, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych.

Usługi MEDI-system są też kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, aby samodzielnie funkcjonować.

Od roku 2011 udziałowcem firmy MEDI-system jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.