Mieszkańcy skarżą się na MOPR w Szczecinie. Wojewoda zapowiada kontrolęGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 02 lipca 2015 11:00


Wojewoda zachodniopomorski zapowiedział kompleksową kontrolę MOPR w Szczecinie. To m.in. m.in. efekt dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się podopieczna ośrodka. W jej domu znaleziono rozkładające się zwłoki bezdomnego mężczyzny.

Kiedy sprawa starszej, samotnej kobiety została nagłośniona, do redakcji szczecińskiej „Gazety Wyborczej” zaczęły zgłaszać się osoby ze skargami na działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.  

Powtarzały się m.in. skargi do rodzin osób chorych psychicznie, które miały problemy z umieszczeniem swoich bliskich w DPS-ie (dla chorych psychicznie). Jedna z takich sytuacji dotyczyła chorego na schizofrenię paranoidalną, z amputowanymi nogami.    

W imieniu tych osób ze skargą na działalność MOPR wystąpił do wojewody zachodniopomorskiego Janusz Gąsecki, prezes Fundacji na rzecz Osób z Autyzmem. Służby wojewody interweniowały. Na listopad wojewoda zaplanował kompleksową kontrolę działalności szczecińskiego ośrdka.

Więcej: www.szczecin.gazeta.pl