Młodzi przygotują programy świąteczne dla ponad 10 tys. starszych osób

RYNEK OPIEKI

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 listopada 2016 14:52


Młodzi przygotują programy świąteczne dla ponad 10 tys. starszych osób Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Akcję "Choinki nadziei" rozpoczęła w środę (30 listopada) bielska Fundacja Ekologiczna "Arka". Uczestnicząca w niej młodzież przygotuje bożonarodzeniowe programy artystyczne dla mieszkańców domów pomocy i wręczy im choinki - zapowiedział prezes fundacji Wojciech Owczarz.

- Naszym celem jest kształtowanie szlachetnych i pełnych otwartości postaw wśród młodych ludzi. Cieszę się, że każdego roku angażuje się w nią bezinteresownie młodzież szkolna z całego kraju. W sumie to kilkaset szkół, które przygotowują programy świąteczne dla ponad 10 tys. starszych osób. W tym roku do wielu domów opieki społecznej i domów dziecka trafią też naturalne choinki podarowane przez leśników - powiedział Wojciech Owczarz.

Jak dodał, akcja daje ludziom starszym "możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, a dla młodzieży jest niezapomnianą lekcją wychowawczą, uświadamiającą, że wokół żyją ludzie starsi i chorzy"

Podczas inauguracji akcji na jednym z centralnych placów Bielska-Białej stanęło siedem naturalnych choinek, do których podłączono rowery stacjonarne. Pedałując, młodzież wytwarzała prąd, dzięki któremu na drzewkach rozświetlały się lampki. Uczniowie z bielskich szkół przystroili też drzewka wykonanymi własnoręcznie ozdobami.

Akcja łączy tematykę społeczną i ekologiczną. - Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej, ale też promujemy tzw. ekologiczne święta - namawiamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i niemarnowania jedzenia - dodał Wojciech Owczarz.

"Choinki nadziei" fundacja organizuje we współpracy z Lasami Państwowymi. W województwie śląskim uczestniczą w niej wszystkie nadleśnictwa.

Fundacja Ekologiczna "Arka" zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR