MRPiPS: domy Senior-WIGOR w Świdnicy, Sośnicowicach i Pruchniku

RYNEK OPIEKI

Autor: DKX/Rynek Seniora   08 grudnia 2015 12:19


MRPiPS: domy Senior-WIGOR w Świdnicy, Sośnicowicach i Pruchniku Do 2020 roku resort pracy przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. Fot. Lukas Plewnia, Flickr,com (CC BY-SA 2.0)

W Świdnicy, Sośnicowicach i Pruchniku otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z ich oferty będą mogły skorzystać osoby w wieku 60+ - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

1 października br. w Świdnicy (Dolnośląskie) rozpoczął działalność dom Senior-WIGOR mieszczący się przy ul. Saperów 27. Na jego utworzenie przeznaczono ponad 229 tys. zł. Z myślą o osobach starszych przygotowano różnorodną ofertę zajęć, w tym zajęcia rehabilitacyjne w ramach których można skorzystać m.in. z zabiegów ultradźwiękami oraz masaży.

Dom Senior-WIGOR otwarty wraz z początkiem października w Sośnicowicach (Śląskie) otrzymał ponad 46 tys. zł dofinansowania. Placówka znajduje w budynku Gminnego Centrum Społeczno – Kulturalnego w Sośnicowicach przy ul. Szprynek 1 i przyjmie około 40 seniorów.

Placówkę w Pruchniku (woj. podkarpackie) otwarto 19 listopada br. Na jej utworzenie przekazano 239 tys. zł. Zajęcia prowadzone są w budynku przy ul. ks. B. Markiewicza 26.

W domach Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Dla seniorów zaplanowano m.in. zajęcia terapeutyczne, ruchowe i plastyczne.

Program ‪Senior-WIGOR rząd przyjął wiosną  tego roku. Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.