MRPiPS: powstało kolejnych 16 nowych domów Senior-WIGOR
Autor: DKX/Rynek Seniora   22 grudnia 2015 16:01

Swoją działalność rozpoczęło aż 16 dziennych domów opieki Senior-WIGOR. Ich program jest adresowany do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+ - poinformowało 22 grudnia br. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nowe placówki powstały w: Dąbrowie Górniczej (Śląskie), Suchaniu (Zachodniopomorskie), Rybniku (Śląskie), Gostycynie (Kujawsko-Pomorskie), Żorach (Śląskie), Woli Karczewskiej (woj. mazowieckie), Korczynie (Podkarpackie), Zgierzu (Łódzkie), Limanowej (Małopolskie) Małej Wsi (woj. mazowieckie), Pułtusku (Mazowieckie), Wąsewie (woj. mazowieckie), Pucku (Pomorskie), Tuchomiu, Mysłowicach, Olsztynie (woj. śląskie).

W domach Senior-WIGOR można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdują się w nich pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerami z dostępem do internetu).  Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł.

Jednostka samorządu terytorialnego może uzyskać jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie placówki do 80 proc. całkowitych kosztów, ale nie więcej niż 250 tys. zł.

Na adaptację budynku przewidziano nie więcej niż 180 tys. zł, natomiast dotację na wyposażenie domu jednorazowo w wysokości nie wyższej niż 70 tys. zł. Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie

- Senior-WIGOR to połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. Planujemy stworzenie sieci placówek, które mają ułatwić aktywizację osób starszych - na poczatku 2015 r. Władysław Kosiniak-Kamysz, ówczesny minister pracy i polityki społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR